torsdag, 04 juni 2015 14:06

Vannskuter tillat noen få steder

Skrevet av
Vannskuter tillat noen få steder Foto: Jostein Sandvik, SNO

I Steinsfjorden er det bare to mindre områder midtfjords at det er lov å kjøre vannskuter. I alle elvene er det totalforbud. I hele Kroksundområdet er det forbud. Skutere kan heller ikke settes ut fra Vik eller Garntangen da dette er verneområder.

På sjøen må vannskuterne holde seg minst 400 meter fra land. I vassdrag, inkludert innsjøer, må avstanden være minimum 500 meter.

Avstanden gjelder ut fra fastland samt holmer, øyer og skjær som er større enn 200 kvadratmeter.

Det er også forbudt med kjøring i verneområder, og i en buffer på 400/500 meter ut fra disse, samt på vann mindre enn 2 kvadratkilometer.

Det er tillatt å kjøre korteste vei ut til områder der kjøring er lovlig, men maksimalt i 5 knop.

Det er ikke tillatt å gjøre unna slike transportetapper i verneområder, elvestrekninger og innenfor badebøyer i oppmerket område.

Sist redigert fredag, 03 juli 2015 09:09

Andre saker å lese

Kong Harald er brakt til sitt siste hvilested

09-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Kong Harald er brakt til sitt siste hvilested

Anført av kong Haakon ble kong Harald fulgt av en prosesjon til Akershus slottskirke. Der skal han stedes til hvile i det kongelige mausoleet i krypten under kirken.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå er Oslo sentrum sperret av: – Synlige og usynlige tiltak

09-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå er Oslo sentrum sperret av: – Synlige og usynlige tiltak

Klokken 6 onsdag morgen ble store deler av Oslo sentrum stengt av i forkant av kong Haralds gravferd. Skal man inn i det avsperrede området, må man gjennom ett av...

Les mer i RingeriksAvisa

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

08-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

En rekke marinefartøy skal tirsdag seile i formasjon inn til Oslo i anledning kong Haralds gravferd.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

07-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

En leilighet i Benterudstranda 5 A topper den siste oversikten over eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den ble solgt for 9 millioner kroner. Her er samtlige overdragelser, sortert etter pris:

Les mer i RingeriksAvisa