onsdag, 27 mars 2024 17:46

Bestefar kong Harald med familien på nytt foto

Skrevet av
Den norske kongehuset deler familiebilde fra Bygdøy kongsgård. Den norske kongehuset deler familiebilde fra Bygdøy kongsgård. Foto: Simen Løvberg Sund / Det kongelige hoff / NTB

For første gang etter kong Haralds operasjon deler kongefamilien et bilde av familien på Instagram.

En smilende kong Harald sitter foran med dronning Sonja ved sin side, mens kronprinsparet og barna Ingrid Alexandra og Sverre Magnus står bak.

– Kongefamilien ønsker alle en riktig god påske. Kongeparet og kronprinsfamilien har vært samlet på Bygdøy kongsgård i starten av påskeuken, skriver kongehuset på Instagram.

Kong Harald fikk operert inn pacemaker ved Rikshospitalet i Oslo etter å ha blitt syk på ferie i Malaysia i februar. Han er fortsatt sykmeldt etter operasjonen. I utgangspunktet varer sykmeldingen til 8. april.

– Det går bedre med kongen, og vi gleder oss til å være sammen i påsken, sa kronprins Haakon til pressen sist fredag.

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa