fredag, 29 mars 2024 19:24

Kaos og slåssing på påskefestival i Hol

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet har rykket ut til melding om fyll og slåssing i Hol. Også på flere andre påskedestinasjoner har det vært bortvisninger langfredag.

– Klokken 18.08 fikk vi melding om at det var mange fulle personer som lagde problemer på en stor påskefestival. Flere russegjenger som hadde slåss og blitt kastet ut, melder politiet i Innlandet.

– Flere med lettere skader, men mange har forlatt stedet. Politiet har rykket ut til stedet, skriver de.

Politiet skriver videre at en ung mann har fått knekt nesen.

– En ung mann har fått knekt nesen. Han ble kjørt til legevakta og må anmelde saken i ettertid. Det har vært forholdsvis mye kaos på stedet, skriver de.

I Trysil er til sammen 12 personer botvist fra ulike utesteder og hoteller de siste dagene, skriver Dagbladet.

Politiet i Innlandet opplyser samtidig at tre gutter i slutten av tenårene er bortvist fra sentrum i Beitostølen fram til lørdag morgen.

– Tidligere på dagen har guttene blitt kastet ut fra et serveringssted etter å ha utført skadeverk på et toalett, opplyser politiet.

NTB

Andre saker å lese

Listhaug vil åpne flere nye områder for oljeleting: – Store muligheter

12-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug vil åpne flere nye områder for oljeleting: – Store muligheter

Frp vil åpne flere områder som i årevis har vært stengt for olje- og gassleting. De vil ha flere av dem inn i 26. konsesjonsrunde – og den vil de...

Les mer i RingeriksAvisa

Seks skip angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet

12-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Seks skip angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet

Minst seks skip er blitt angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet etter at krigen i regionen har gjort handelsskip til mål i konflikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Bensinpriser opp mot 35 kroner literen

12-03-2026 Økonomi NTB - avatar NTB

Bensinpriser opp mot 35 kroner literen

Dagens høye drivstoffpriser er bare begynnelsen på hva vi har i vente dersom krigen mot Iran vedvarer, tror økonomi­professor Kjetil Storesletten.

Les mer i RingeriksAvisa

Senegal dobler straffen for homofili

12-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Senegals nasjonalforsamling har vedtatt en lov som dobler strafferammen for seksuelle forhold mellom personer av samme kjønn til opptil ti års fengsel.

Les mer i RingeriksAvisa