onsdag, 13 april 2016 10:19

Ny utstilling i Hole Artcenter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
“The Bed” 160 x 120 cm Olje på lerret “The Bed” 160 x 120 cm Olje på lerret

Hole Artcenter viser utstillingen "From Shadowland  to Wonderland" av Zoya Taylor.


Zoya Taylor er Kanadisk/Jamaikansk, og har vært bosatt i Oslo i over 25 år. Hun har hatt en rekke separatutstillinger i bl.a. Usa, Canada, Jamaica og Berlin. Hun har i de senere år vunnet internasjonale priser, som The President´s Award, Florence Biennale og 1.plass i Juried Competition, The Center for Contemporary Arts, New Jersey, USA. Dette er hennes tredje store separatutstilling på Hole Artcenter.

Fargevalget i hennes bilder er modig, naivt og tydelig. I sterk kontrast til figurene, forsterker fargene sinnstemningen, og tilfører en form for skjønnhet. Karakterenes overdrevne proporsjoner bidrar til større intensitet i uttrykket, mens de naive fremstillingene minner oss om barndom, uskyld og sårbarhet.  

Utstillingen "From Shadowland to Wonderland" er en reise inn i Zoyas eventyrlige verden. Hennes malerier er både humoristiske og alvorlige på samme tid.
 
"From Shadowland to Wonderland" er en utstilling som skiller seg ut og som er verdt et besøk. Hole Artcenter viser ca 28 oljemalerier av Zoya Taylor i forskjellig format.

Vernissage lørdag 16. april kl. 16 – 18. Utstillingen åpnes av Åse Enerstvedt og varer t.o.m 15. mai. Åpningstider lør-søn 12-17:00 eller etter avtale.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Listhaug vil åpne flere nye områder for oljeleting: – Store muligheter

12-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Listhaug vil åpne flere nye områder for oljeleting: – Store muligheter

Frp vil åpne flere områder som i årevis har vært stengt for olje- og gassleting. De vil ha flere av dem inn i 26. konsesjonsrunde – og den vil de...

Les mer i RingeriksAvisa

Seks skip angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet

12-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Seks skip angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet

Minst seks skip er blitt angrepet i Persiabukta og Hormuzstredet etter at krigen i regionen har gjort handelsskip til mål i konflikten.

Les mer i RingeriksAvisa

Bensinpriser opp mot 35 kroner literen

12-03-2026 Økonomi NTB - avatar NTB

Bensinpriser opp mot 35 kroner literen

Dagens høye drivstoffpriser er bare begynnelsen på hva vi har i vente dersom krigen mot Iran vedvarer, tror økonomi­professor Kjetil Storesletten.

Les mer i RingeriksAvisa

Senegal dobler straffen for homofili

12-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Senegals nasjonalforsamling har vedtatt en lov som dobler strafferammen for seksuelle forhold mellom personer av samme kjønn til opptil ti års fengsel.

Les mer i RingeriksAvisa