lørdag, 04 mai 2024 19:34

Knivstikking i Hønefoss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann ble knivstukket i Hønefoss sentrum natt til lørdag. Nå er en annen mann siktet for grov kroppsskade.

Den knivstukne mannen i 30-årene er ikke kritisk skadd, skriver Ringerikes Blad.

Politiet har avhørt både fornærmede og siktede, som også er i 30-årene. Knivstikkingen skjedde rundt klokka 3 natt til lørdag, og siktede ble pågrepet rundt en time etter.

– Han er nå løslatt, med besøksforbud til fornærmede. Det gjenstår etterforskning, men vi ser ikke at det er noe fare for bevisforspilling slik saken står nå, sier jourhavende jurist Cecilie Svorstøl ved Sørøst politidistrikt.

NTB

Andre saker å lese

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

08-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

En rekke marinefartøy skal tirsdag seile i formasjon inn til Oslo i anledning kong Haralds gravferd.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

07-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

En leilighet i Benterudstranda 5 A topper den siste oversikten over eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den ble solgt for 9 millioner kroner. Her er samtlige overdragelser, sortert etter pris:

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

07-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

E18-traseen skal igjen legges om på Ramstadsletta. Det gir tre helger med innsnevringer hvor det må forventes forsinkelser og kø på E18.

Les mer i RingeriksAvisa

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

06-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

Søndag 6. september ble en merkedag for Mari Kristoffersen. Under en egen vigslingsgudstjeneste i Hønefoss kirke ble hun vigslet til kateket i Den norske kirke.

Les mer i RingeriksAvisa