søndag, 05 mai 2024 10:00

Hva er det EGENTLIG som stopper Ringeriksbanen?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Hva er det EGENTLIG som stopper Ringeriksbanen? Grafikk: Frank Tverran

(Leder) Etter at Arbeiderpartiet og Senterpartiet kom i regjering, er det åpenbart at noen har "snakket sammen". Konkrete valgløfter ble kynisk skrotet.

Det som overrasker oss, er at mindre grupperinger og enkeltpersoner slipper til med så mye inflytelse at de greier å stoppe Ringeriksbanen og ny E16. Slike "mafia-lignende" tilstander er vi vant med fra andre land under udemokratiske regimer. Men så skjer dette i lille Norge.

Konsekvensene for denne ku-vendingen er store. Arbeiderpartiet og Senterpartiet er så hard presset at de tar et stort politisk nederlag ved neste valg. Og de gjør det med åpne øyne. Hva slags "gissel" har de kreftene som ikke ønsker at Ringeriksbanen skal bygges?

Er SV troverdige?

SV påstår at de arbeider for Ringeriksbanen. Men de er ikke villige til å sette hardt mot hardt. De "merker ikke" at banepenger forsvinner fra budsjettene. Vi må spørre oss hvilken politisk hestehandel som er på gang mellom SV og regjeringen? Kanskje det ikke er noe på gang? Kanskje SV bare er tette i nøtta?

Lest 49623 ganger Sist redigert torsdag, 09 januar 2025 08:43
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Andre saker å lese

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakuere…

25-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Skogbrann nærmer seg Bordeaux i Frankrike – flere forsteder og flyplass evakueres

Franske myndigheter har startet evakuering av flere forsteder vest for Bordeaux etter at en kraftig skogbrann har brutt ut i nærheten av den kjente vinbyen.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

24-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nye streiker kan ramme flytrafikken i august

Flere tusen ansatte i luftfarten kan fortsatt ende i streik. Fire nye meklinger venter i august.

Les mer i RingeriksAvisa

Vegvesenet med streng beskjed etter «søppelfjell» på rasteplasser

24-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Vegvesenet med streng beskjed etter «søppelfjell» på rasteplasser

Forsøpling på Norges over 430 rasteplasser har nå fått et så stort omfang at Statens vegvesen går ut med en egen pressemelding om problemet.

Les mer i RingeriksAvisa

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

24-07-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Eide om Trump-toll: – Vi har ikke planlagt mottoll

Utenriksminister Espen Barth Eide (Ap) reagerer sterkt på USAs tolløkning mot Norge, men avviser at regjeringen planlegger mottoll.

Les mer i RingeriksAvisa