fredag, 31 mai 2024 21:43

Mann dukket opp på legevakta i Oslo med skuddskader

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann dukket opp på legevakta i Oslo med skuddskader fredag kveld. Ifølge politiet er mannen alvorlig skadet.

– Politiet fikk rett etter klokken 19 melding fra helsevesenet om at en mannlig fornærmet hadde dukket opp på Legevakta i Oslo med skuddskader. Skadeomfanget er alvorlig, men ikke livstruende, skriver operasjonsleder Kristian Wergeland Digranes i en melding til mediene.

Han opplyser at den fornærmede er en mann i 40-årene.

– Politiet har mange ressurser i arbeid for å avdekke hva som kan ha skjedd. Det er fortsatt uklart hvor og når hendelsen inntraff, forteller operasjonslederen.

NTB

Andre saker å lese

Sverige sier nei til Trumps fredsråd

21-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Sverige vil ikke bli med i president Donald Trumps fredsråd, sier statsminister Ulf Kristersson.

Les mer i RingeriksAvisa

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa