fredag, 05 juli 2024 08:02

E16 i Hole åpnet igjen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

E16 ble torsdag kveld åpnet igjen etter at et steinsprang rammet E16 i Hole kommune sørøst for Hønefoss.

Entreprenører jobbet torsdag kveld med å utbedre skaden på veien. Klokken 22.13 meldte Vegtrafikksentralen at skaden er utbedret, og politiet opplyser at veien åpner for trafikk i begge retninger.

– Det er ikke meldt om personskader, skriver Sørøst politidistrikt i politiloggen.

Raset gikk om lag 100 meter nord for Nestunnelen. Steinen som sperret veien, har en anslått vekt på cirka 50 tonn.

Klokken 21.27 opplyste politiet at en geolog var ferdig med å undersøke stedet, og at det ikke er fare for ytterligere ras i området.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

07-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

Fire personer ble tatt av et snøskred i Hemsedal mandag formiddag. To av dem omkom, melder politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Savnet mann funnet død i redningsaksjon i Øygarden

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En redningsaksjon ble satt i gang etter melding om en savnet mann i 70-årene mandag. Politiet bekrefter nå at han er funnet omkommet.

Les mer i RingeriksAvisa

To personer døde etter at sjark kantret utenfor Lofoten

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er bekreftet døde etter at en sjark kantret ved Napp i Lofoten torsdag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig klatreulykke på Kolsås - mann i 60-årene falt 15 meter

07-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

To personer er skadet i forbindelse med en klatreulykke på Kolsås i Bærum. En av dem beskrives som alvorlig skadet, ifølge politiet.

Les mer i RingeriksAvisa