torsdag, 11 juli 2024 10:47

Milliontall for TV 2 da England tok seg til EM-finale

Skrevet av
Ollie Watkins` sene matchvinnerscoring sendte England til finale i fotball-EM. Ollie Watkins` sene matchvinnerscoring sendte England til finale i fotball-EM. Foto: Hassan Ammar / AP / NTB

EM-semifinalen mellom England og Nederland ga ny seertopp i årets mesterskap. På det meste lokket dramaet til seg over 1 million seere.

Det opplyser Kampanje.

Onsdagens TV 2-sendte EM-kamp hadde i snitt 883.000 seere. Det var knepent flere enn kanalen hadde da Spania slo Frankrike i den første EM-semifinalen tirsdag.

England slo Nederland 2-1 etter en scoring fra innbytter Ollie Watkins i siste ordinære minutt.

TV 2 og NRK har delt på senderettighetene i årets EM. Søndagens finale mellom Spania og England vises på sistnevntes plattformer.

Andre saker å lese

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

31-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Droneangrep mot russisk by ved Østersjøen

For tredje gang på en uke har ukrainske droner angrepet en russisk by ved Finskebukta.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette hageavfallet er ikke hageavfall

30-03-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Dette hageavfallet er ikke hageavfall

Mange forbinder hageavfall med det som ryddes bort fra bed, plen og hekk. Men noen planter skal ikke leveres sammen med vanlig hageavfall i det hele tatt.

Les mer i RingeriksAvisa

Flere tatt i fartskontroll på Rv7 ved Rallerud

30-03-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Politiet gjennomførte søndag kveld en fartskontroll på Rv7 ved Rallerud i Ringerike.

Les mer i RingeriksAvisa

Avgiftene på bensin og diesel reduseres fra 1. april

30-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Avgiftene på bensin og diesel reduseres fra 1. april

Regjeringen følger opp stortingsvedtaket om reduserte avgifter på drivstoff, og fra 1. april vil alle satsene i veibruksavgiften på drivstoff settes til null.

Les mer i RingeriksAvisa