torsdag, 11 juli 2024 10:47

Milliontall for TV 2 da England tok seg til EM-finale

Skrevet av
Ollie Watkins` sene matchvinnerscoring sendte England til finale i fotball-EM. Ollie Watkins` sene matchvinnerscoring sendte England til finale i fotball-EM. Foto: Hassan Ammar / AP / NTB

EM-semifinalen mellom England og Nederland ga ny seertopp i årets mesterskap. På det meste lokket dramaet til seg over 1 million seere.

Det opplyser Kampanje.

Onsdagens TV 2-sendte EM-kamp hadde i snitt 883.000 seere. Det var knepent flere enn kanalen hadde da Spania slo Frankrike i den første EM-semifinalen tirsdag.

England slo Nederland 2-1 etter en scoring fra innbytter Ollie Watkins i siste ordinære minutt.

TV 2 og NRK har delt på senderettighetene i årets EM. Søndagens finale mellom Spania og England vises på sistnevntes plattformer.

Andre saker å lese

Naken mann og dame pågrepet på bibliotek i Sandnes

08-04-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Tidlig onsdag morgen ble en naken mann og dame funnet på et toalett på biblioteket i Sandnes. Begge er pågrepet av politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Hvordan finner jeg boligverdien min?

07-04-2026 Økonomi Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Hvordan finner jeg boligverdien min?

Boligen er for de fleste den største verdien de eier. Likevel er det overraskende mange som ikke vet hva den faktisk er verdt akkurat nå. Det finnes heldigvis flere måter...

Les mer i RingeriksAvisa

Advarer om sårbart Norge: Satellittsvikt kan koste milliarder og true liv

07-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Advarer om sårbart Norge: Satellittsvikt kan koste milliarder og true liv

En ny analyse bestilt av Nærings- og fiskeridepartementet slår fast at Norge er blitt sterkt avhengig av satellittbaserte tjenester. Hvis de svikter, kan konsekvensene bli både alvorlige og kostbare.

Les mer i RingeriksAvisa

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

07-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

To personer omkom i snøskred i Hemsedal

Fire personer ble tatt av et snøskred i Hemsedal mandag formiddag. To av dem omkom, melder politiet.

Les mer i RingeriksAvisa