torsdag, 18 juli 2024 13:23

Rottweiler er avlivet etter angrepet på 6-åring

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En gutt på seks år ble alvorlig skadet etter å ha blitt bitt gjentatte ganger av en rottweiler i Ringsaker. Nå er hunden avlivet.

Dette bekrefter seniorrådgiver Kristin Moshagen i stab for kommunikasjon i Innlandet politidistrikt til NRK. Hundens eier samtykket til avliving. Ingen er siktet i saken, som fortsatt er under etterforskning.

Seksåringen ble bitt gjentatte ganger i armer og bein av den nå avdøde rottweileren da han og moren gikk tur med hunden for en ukes tid siden. De passet hunden for et medlem av guttens utvidede familie, som var bortreist da hendelsen fant sted.

Barnet ble alvorlig, men ikke livstruende skadet. Moren ble også bitt da hun prøvde å avverge situasjonen og endte opp med skader i en fot.

NTB

Andre saker å lese

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stadig mer forsikringssvindel, viser ny rapport

Forsikringsselskapene svindles som aldri før, og flest svindelforsøk er det med bilforsikring, viser ny rapport.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i seilbåt – mann og hund kom seg ut

06-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Nødetatene rykket ut til en brann i en seilbåt ved fergeleiet på Brekstad i Ørland i Trøndelag natt til fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

06-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Folk vil ha empati fra mennesker, men KI-empati gjør det bedre på test

Flere studier tyder på at ganske mange av oss er skeptiske til personlige råd fra KI-roboter. Samtidig viser blindtester at kunstig intelligens kan gi bra svar.

Les mer i RingeriksAvisa

Krematorium i evakuert etter røykutvikling

05-03-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fire personer ble onsdag tilsett av helsepersonell etter ukontrollert røykutvikling i en ovn på et krematorium i Stavanger. Alle framstår uskadet.

Les mer i RingeriksAvisa