mandag, 26 august 2024 14:13

Over 100 journalister har søkt om å få dekke prinsessebryllupet

Skrevet av
Prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett skal gifte seg denne uken i Geiranger. Prinsesse Märtha Louise og Durek Verrett skal gifte seg denne uken i Geiranger. Foto: Geir Olsen / NTB

Hittil har 101 journalister og redaksjonelle medarbeidere søkt om å få pressetilgang til bryllupet til prinsesse Märtha Louise og forloveden Durek Verrett.

Og flere kommer antakeligvis til å søke om det, sier presse- og kommunikasjonsrådgiver for bryllupet, Simon Eriksen Valvik, til Kampanje.

– Det er overveldende tall, men likevel som forventet. Jeg gleder meg veldig til å møte dem og skal gjøre det jeg kan for at de skal få en god opplevelse, sier han.

Flere av journalistene tilhører dessuten utenlandske medier. Fra før er det kjent at prinsessen og forloveden har solgt bilderettighetene til bryllupet til det britiske ukebladet Hello.

Lørdag 31. august skal prinsesse Märtha Louise og forloveden Durek Verrett gifte seg i Geiranger.

Andre saker å lese

Kastet treåring til krokodillene

19-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 30 år gammel mann er siket for drapsforsøk etter at han skal ha kastet en tre år gammel gutt ned til krokodillene i en britisk dyrehage.

Les mer i RingeriksAvisa

Massivt ukrainsk droneangrep mot Moskva – oljeraffineri i brann

18-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Massivt ukrainsk droneangrep mot Moskva – oljeraffineri i brann

Et oljeraffineri utenfor Moskva sto i morgentimene torsdag i brann, og all flytrafikk til og fra den russiske hovedstaden ble stanset som følge av et massivt ukrainsk droneangrep.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann fratatt bilen etter kappkjøring

18-06-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Mann fratatt bilen etter kappkjøring

En 20-årig mann som skal ha kappkjørt med en jevnaldrende på E18 ved Drammen, er fratatt både bil og førerkort. Han ble målt til 214 kilometer i timen.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette blir de travleste dagene på norske lufthavner i sommer

18-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Dette blir de travleste dagene på norske lufthavner i sommer

Fredag 19. juni markerer starten årets sommerutfart. De neste ukene er det ventet nesten seks millioner reisende gjennom Oslo lufthavn. En dag skiller seg ut.

Les mer i RingeriksAvisa