søndag, 15 september 2024 10:04

Bratlien: – Vurderer å anmelde lekkasje av Marius-lydopptak

Skrevet av
Marius Borg Høiby sin forsvarer Øyvind Bratlien opplyser at de vurderer anmeldelse av Se og Hør etter publiseringen av lydopptak fra en forebyggende samtale politiet hadde med Høiby. Marius Borg Høiby sin forsvarer Øyvind Bratlien opplyser at de vurderer anmeldelse av Se og Hør etter publiseringen av lydopptak fra en forebyggende samtale politiet hadde med Høiby. Foto: Terje Pedersen / NTB

Marius Borg Høibys forsvarer Øyvind Bratlien sier til TV 2 at de nå vurderer anmeldelse etter Se og Hørs lydopptak-publisering. Link til opptaket nederst i saken.

– Høiby har tatt opp samtalen. Han har aldri sendt denne til noen. Det skal derfor ikke være mulig for Se og Hør å få tak i denne på lovlig måte. Det er derfor grunn til å stille spørsmål ved flere sider av lovligheten rundt dette. Vi vurderer derfor anmeldelse, sier Bratlien til TV 2.

Opptaket er skaffet på «vanlig journalistmåte», sier redaktør Ulf André Andersen i Se og Hør til TV 2. Han ønsker ikke å kommentere Bratliens uttalelse utover dette.

Det var tirsdag denne uken at ukebladet publiserte lydopptaket av det som skal være deler av en forebyggende samtale mellom politiet og Høiby. Politiet har tidligere uttalt at opptaket var helt ukjent for dem.

Høiby ble igjen pågrepet sent fredag kveld for brudd på besøksforbudet mot den fornærmede kvinnen etter hendelsen 4. august. Politiet begrunnet pågripelsen med at de mente det var gjentakelsesfare. Han ble løslatt lørdag.

Ifølge Bratlien nekter Høiby straffskyld for brudd på besøksforbudet. Politiet har opplyst at Høiby har nektet å forklare seg, noe Bratlien har hevdet at ikke stemmer.

Lydopptaket kan du høre her

Andre saker å lese

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

28-10-2026 Sport NTB - avatar NTB

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

Erling Braut Haaland skal ha vært tilgjengelig for et eksklusivt intervju med TV 2 under den forrige landslagssamlingen, men kanalen takket nei. Bakgrunnen var Citys økonomiske regelbrudd.

Les mer i RingeriksAvisa

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

28-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

En e-post som utgir seg for å være fra «Eika Bank», forsøker å lokke mottakeren til å logge inn og oppdatere personopplysninger. Meldingen har tydelige kjennetegn på nettfiske.

Les mer i RingeriksAvisa

Erkjenner straffeskyld – politiet ber om fire ukers varetekt

27-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mannen som er siktet for drapet på en kvinne i midten av 30-årene på Jevnaker i Ringerike kommune, erkjenner straffeskyld. Politiet vil tirsdag be om fire ukers varetektsfengsling.

Les mer i RingeriksAvisa

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

27-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Norske mediebedrifter tar Meta til retten

Store norske mediebedrifter som TV 2, Schibsted og NRK vil stanse Meta og tar saken til norsk rett.

Les mer i RingeriksAvisa