UP holdt tirsdag mellom kl 1230 og kl 1430 trafikkontroll langs Osloveien. I tillegg til de fire personene som fikk forenklet forelegg for å ha brukt mobiltelefon under kjøring, ble to personer ilagt gebyr for ikke å ha brukt bilbelte.
Eller hva skal vi si når politiet heldigvis fikk tatt fire bilførere som brukte mobilen MENS de kjørte!
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Ny partner inn i Advokatfirmaet Buttingsrud DA
25-02-2026 Blålys brann politi ulykker
Frank Tverran
Advokatfirmaet Buttingsrud DA på Hvervenmoen har fått ny deltaker. Ifølge registrerte endringer i Foretaksregisteret datert 24.02.2026 er Advokat Guro Trillhus tatt opp som partner i selskapet.
Les mer i RingeriksAvisaThorbjørn Jagland innlagt på sykehus
24-02-2026 Politikk
Frank Tverran

Tidligere statsminister Thorbjørn Jagland ble for en uke siden innlagt på sykehus. Presset i forbindelse med Epstein-avsløringene kan ha blitt for stort. Du kan lese hele saken hos iNyheter
Les mer i RingeriksAvisaHaukland sier hun tryglet kronprinsparet: – Ser dere ikke at han trenger hjelp?…

Nora Haukland sier Marius Borg Høiby hadde det vanskelig i tiden etter at det ble slutt mellom dem. På et tidspunkt skal hun ha bønnfalt kronprinsparet om hjelp.
Les mer i RingeriksAvisaLydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

– Han slo meg så jeg falt i bakken, sa Nora Haukland om en angivelig voldsepisode med Marius Borg Høiby. Etterpå ble et gripende lydopptak spilt av i retten.
Les mer i RingeriksAvisa