lørdag, 05 oktober 2024 09:39

Polaris Media blir største eier i Hallingdølen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Polaris Media kjøper 55 prosent av aksjene i avisen Hallingdølen. Dagens eiere vil ha de resterende aksjene.

De ansatte i avisen er positive til endringene i eierskapet, skriver Hallingdølen.

– Vi trenger et godt og sterkt fagmiljø for å holde følge med den rivende teknologiske utviklingen. Dette vil gjøre produktet vårt enda bedre, og de ansatte får mulighet til å utvikle ny kompetanse, sier administrerende direktør i Hallingdølen, Ola Stave, og ansvarlig redaktør Lillian Holden.

Polaris Media er et av Skandinavias ledende mediehuskonsern og eier i dag 77 mediehus – blant annet Adresseavisen, Fædrelandsvennen, Sunnmørsposten og Göteborgs-Posten.

NTB

Andre saker å lese

Subbet inn mange millioner på en helg

27-04-2026 Sport NTB - avatar NTB

Subbet inn mange millioner på en helg

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Les mer i RingeriksAvisa

Hørte du jordskjelvet?

26-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hørte du jordskjelvet?

Søndag morgen hørte det ut som en stor lastebil startet opp i nærheten. Men det var noe helt annet! Vi hørte godt jordskjelvet i Hønefoss.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

25-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere sterke salg mot slutten av april

Mot slutten av april er det registrert flere eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den største handelen i denne perioden gjelder Sundgata 5 A, som ble solgt for over seks millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

24-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Hønefoss-moské var planlagt angrepet

Under et fengslingsmøte innrømmer Djordje Wilms for første gang straffskyld for drapet på Tamima Nibras Juhar på Kampen i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa