lørdag, 09 november 2024 17:46

Hønefoss BK rykker opp etter seier mot Viking

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Hønefoss BK rykker opp etter seier mot Viking Foto: Frank Tverran

Med tre poeng på hjemmebane kunne Hønefoss BK endelig feire opprykk til Toppserien etter en spennende kamp mot Viking. Det var et tett oppgjør, men Hønefoss viste seg som det sterkeste laget, med den viktige scoringen som sikret dem en 1-0-seier.

Kampen åpnet jevnt, men Hønefoss tok ledelsen etter 27 minutter da Inger Vadder Sandland plasserte ballen sikkert i mål. Etter denne scoringen kontrollerte Hønefoss mye av spillet, og Viking slet med å komme til klare målsjanser.

I andre omgang fortsatte Hønefoss å være det dominerende laget. Med en 1-0-ledelse gjorde Hønefoss en rekke bytter i det 84. minutt for å sikre kontroll over kampen, mens Viking også gjennomførte flere bytter i håp om å redusere forspranget.

Kampen ble til slutt blåst av etter 90 minutter, og Hønefoss-spillerne kunne juble for både seieren og opprykket til Toppserien.

Det var litt over 1.000 betalende tilskuere på kampen.

Det gjenstår en kamp å spille borte mot Bodø, men utfallet av denne kampen er uten betydning.

Sist redigert lørdag, 09 november 2024 17:55
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Ingen skadet i trafikkulykke på Soknedalsveien

17-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

To personbiler kolliderte på Soknedalsveien i Ringerike mandag ettermiddag. Til sammen sju personer var involvert i ulykken. Nødetatene rykket ut like før klokken 16. Ifølge politiet var alle de involverte ute...

Les mer i RingeriksAvisa

Ny «Team Bachstad»-sesong – åpner for flere reiseeventyr

17-07-2025 Film NTB - avatar NTB

Ny «Team Bachstad»-sesong – åpner for flere reiseeventyr

NRKs seerfavoritt «Team Bachstad» er fredag tilbake med splitter ny sesong. NRK-duoen har antydet at dette var siste reise, men åpner nå for flere turer.

Les mer i RingeriksAvisa

Solkremskandale avblåst: Forbrukerrådet brukte solfaktor fra i fjor

17-07-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Solkremskandale avblåst: Forbrukerrådet brukte solfaktor fra i fjor

Forbrukerrådet ba i juni om omsetningsforbud for fire solkremer som kom dårlig ut i en test. Mattilsynet mener imidlertid det ikke er grunnlag for forbud.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge tapte EM-kvartfinalen i siste minutt: – Det gjør vondt i hjertet

17-07-2025 Sport NTB - avatar NTB

Norge tapte EM-kvartfinalen i siste minutt: – Det gjør vondt i hjertet

Jakten på etterlengtede EM-medaljer i fotball tok slutt med 1-2-tap for Italia i Genève. Norge er nå uten medalje i seks mesterskap på rad.

Les mer i RingeriksAvisa