søndag, 08 mai 2016 10:35

Værsjefen Eli Kari tilbake!

Skrevet av
TILBAKE: Eli Kari Gjengedal er tilbake på været i helt nytt studio. TILBAKE: Eli Kari Gjengedal er tilbake på været i helt nytt studio.

Søndag kveld får vi helt nytt vær på TV 2, samtidig kommer Eli Kari Gjengedal tilbake som værpresentatør.
- Jeg gleder meg selvsagt veldig, stråler Eli Kari Gjengedal.

- Jeg er tilbake på skjermen, men det er Desta Marie Beeder og Maiken Fosen som blir de to faste presentatørene, presiserer Eli Kari, som nå er både værsjef og presentatør i TV 2.

Søndag 8. mai kl 18:40 er det premiere i nytt værstudio.

– Vi gleder oss veldig til å vise det vi har jobbet med det siste halvannet året. Studio er helt nytt, og helt virtuelt, ja, bortsett fra værpresentatørene, da, forteller Eli Kari Gjengedal.

Hun varsler også om store endringer i innhold, men mener det nye været vil være bedre egnet på Sumo enn før.

– Eksakt vær kan man fortsatt få på nett og app. Folks nye medievaner krever mer substans og innhold på lineære kanaler og Sumo. Vi kommer til å fokusere på forklaring av værfenomener, analyse av værprognoser og den gode historien, og for første gang skal vi ha gjester i studio, forteller Eli Kari.

Fast gjest blir meteorolog Kristen Myklebust Ravnestad, som dermed tas ut av den daglige turnusen. Første sending skal Eli-Kari selv styre.

– Folk har sterke meninger om været, vil dette bli godt mottatt av seerne, tror du?– Det kommer nok noen reaksjoner, det gjør gjerne det når vi prøver å endre vanene til folk, men vi er jo TV 2! Vi er pionerer, smiler Eli Kari.

Andre saker å lese

Ny partner inn i Advokatfirmaet Buttingsrud DA

25-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Advokatfirmaet Buttingsrud DA på Hvervenmoen har fått ny deltaker. Ifølge registrerte endringer i Foretaksregisteret datert 24.02.2026 er Advokat Guro Trillhus tatt opp som partner i selskapet.

Les mer i RingeriksAvisa

Thorbjørn Jagland innlagt på sykehus

24-02-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Thorbjørn Jagland innlagt på sykehus

Tidligere statsminister Thorbjørn Jagland ble for en uke siden innlagt på sykehus. Presset i forbindelse med Epstein-avsløringene kan ha blitt for stort. Du kan lese hele saken hos iNyheter

Les mer i RingeriksAvisa

Haukland sier hun tryglet kronprinsparet: – Ser dere ikke at han trenger hjelp?…

24-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Haukland sier hun tryglet kronprinsparet: – Ser dere ikke at han trenger hjelp?

Nora Haukland sier Marius Borg Høiby hadde det vanskelig i tiden etter at det ble slutt mellom dem. På et tidspunkt skal hun ha bønnfalt kronprinsparet om hjelp.

Les mer i RingeriksAvisa

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

24-02-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Lydopptak av brølende Høiby spilt av i retten

– Han slo meg så jeg falt i bakken, sa Nora Haukland om en angivelig voldsepisode med Marius Borg Høiby. Etterpå ble et gripende lydopptak spilt av i retten.

Les mer i RingeriksAvisa