onsdag, 18 desember 2024 13:40

Kunde overmannet raner på apotek

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

En kvinne i 20-årene forsøkte å rane et apotek i Skedsmo og truet ansatte med en pistollignende gjenstand. En kunde overmannet kvinnen, opplyser politiet.

– Det var en handlekraftig kunde som overmannet gjerningspersonen og tok kontroll på henne fram til politiet kom, skriver operasjonsleder Fredrik Solbakken i Øst politidistrikt på politiloggen.

Kvinnen er pågrepet. Ifølge politiet er kvinnen rusmisbruker og forsøkte å rane til seg piller eller medisiner.

Tre ansatte ved apoteket var til stede under ransforsøket. De følges opp både av arbeidsgiver og helsepersonell. Ingen ble fysisk skadet.

Solbakken understreker at «våpenet» som ble benyttet under ransforsøket, ikke var ekte.

Politiet meldte om hendelsen klokka 12.01 onsdag. Tre minutter senere rapporterte operasjonslederen at politiet hadde kontroll på gjerningspersonen.

Det er Boots apotek på Skedsmo senter som ble forsøkt ranet.

NTB

Andre saker å lese

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også…

21-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Skjermen bort fra småskolen – kan bli utvidet til å gjelde eldre elever også

De gamle datarommene bør tilbake i skolen, ifølge kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun (Ap). Hun vil stramme inn på skjermbruk også for femte til tiende trinn.

Les mer i RingeriksAvisa

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

20-04-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Arvestrid i Ringerike: Dom kjenner millionoverføring ugyldig

En familiekonflikt i Ringerike og Hallingdal tingrett endte med at en eiendom i Spania, verdt flere millioner kroner, må tilbakeføres til dødsboet. Retten slår fast at overføringen til to av...

Les mer i RingeriksAvisa

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

19-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Brudd i meklingen – Nå blir det streik i hotell- og restaurantnæringen

Både Fellesforbundet og Parat har brutt meklingen med NHO Reiseliv. Fra klokken 12 går 1922 ansatte i hotell- og restaurantbransjen ut til streik.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

18-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - midten av april preges av solide boligsalg

Flere boliger har skiftet eier i Ringerike midt i april. De største salgene ligger godt over fire millioner kroner, med Hillehaugveien 16 på topp i denne oversikten.

Les mer i RingeriksAvisa