mandag, 30 desember 2024 17:25

Ambulanse påkjørt på Jevnaker – sju personer til sykehus

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En ambulanse ble påkjørt av en annen bil på E16 ved Bratvalsgrinda i Jevnaker mandag ettermiddag. Sju personer ble fraktet til sykehus.

Politiet meldte i 16-tiden om at en ambulanse var blitt påkjørt av en annen bil. Veien ble stengt som følge av hendelsen.

– Første nødetat på stedet melder at det ikke er alvorlig personskade. Det er veldig glatt på stedet. Veien kommer til å bli stengt til bilberging er ferdig på stedet, opplyste operasjonsleder Øystein Paus Eikedalen i Sørøst politidistrikt på politiloggen.

Det var totalt sju personer involvert i ulykken, og alle ble fraktet til Ringerike sykehus for sjekk.

Politiet opplyser at ulykken oppsto som følge av at tre kjøretøy har kjørt i sørgående retning, der en bil har stanset på en havarilomme, og en bil har bremset ned og svingt inn mot havarilommen.

– Bilen har hatt problemer med å stanset her på glatta og har lagt seg ut til venstre, hvor en ambulanse under utrykning kom. Derfor oppsto sammenstøtet mellom disse, opplyser Eikedalen.

NTB

Andre saker å lese

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

18-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Frp advarer mot kjøttavgift: – Vanlige familier vil rammes hardt

Miljødirektoratet trekker fram en kjøttavgift på 50 prosent som ett av flere mulige tiltak for å kutte klimautslipp. Frp frykter prissjokk.

Les mer i RingeriksAvisa

Nye ledere i Hønefoss

18-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny leder hos Hygge Hønefoss AS er Marthe Ulen Ødegård og hos Hønefoss Optiske AS, Kyrre Langeteig Gulhaugen.Kilde: BRR

Les mer i RingeriksAvisa

Overtid og deltidsansatte – hva bør arbeidsgivere gjøre nå?

17-02-2026 Arbeidsliv Av Kirsten Strand Korgerud - avatar Av Kirsten Strand Korgerud

Overtid og deltidsansatte – hva bør arbeidsgivere gjøre nå?

Mange arbeidsgivere opplever for tiden usikkerhet rundt spørsmålet om overtidsbetaling ved mertid for deltidsansatte. Bakgrunnen er at problemstillingen nå vurderes i en partssammensatt arbeidsgruppe, etter to EU-dommer som har skapt...

Les mer i RingeriksAvisa

NORSK EXCHANGE AS etablerer seg i Hønefoss

17-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Selskapet NORSK EXCHANGE AS er et norsk aksjeselskap som nylig har endret navn, formål, styresammensetning og forretningsadresse, og som nå har valgt Hønefoss som ny lokasjon for sin virksomhet.

Les mer i RingeriksAvisa