fredag, 03 januar 2025 10:21

Kvinne ble innelåst etter å ha sovnet på bussen

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En kvinne sovnet første nyttårsdag på en buss i Jørpeland i Rogaland. Da hun våknet, var hun alene i en låst buss og tom for batteri på mobilen.

Strandbuen skriver at det var en turgåer som oppdaget kvinnen i bussen på parkeringsplassen til Boreal sine busser i Skallstøperiet-området i Jørpeland i 22.30-tiden onsdag kveld.

Kvinnen hadde satt på nødblinken på bussen og banket på vinduene da hun så turgåeren. Det viste seg at hun hadde tatt bussen i 20-tiden før hun deretter sovnet. Da hun våknet, oppdaget hun at bussen var låst og at hun hadde gått tom for batteri på mobiltelefonen.

Turgåeren ringte brannvesenet, som igjen ringte Boreal som kom og låste ut kvinnen.

Kommunikasjonsleder Jon Kristian Fadnes i Boreal sier at sjåføren skal sjekke bussen før den blir låst, og at det i dette tilfellet har vært en rutinesvikt.

– Vi ønsker å beklage på det sterkeste til passasjeren som fikk denne ubehagelige opplevelsen, sier han.

NTB

Andre saker å lese

Sterk boligprisvekst i august – opp 1,7 prosent

03-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Sterk boligprisvekst i august – opp 1,7 prosent

August var en god måned for boligselgere. Etter et prisfall i juli peker pilene igjen oppover på landsgjennomsnittet for boligprisene.

Les mer i RingeriksAvisa

TOP-5 antrekk for offentlige møter

01-09-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

TOP-5 antrekk for offentlige møter

Når man skal delta på et offentlig møte, enten det er et formelt arbeidsmøte, en konferanse eller en sosial sammenkomst, spiller antrekket en avgjørende rolle. I Norge er det en...

Les mer i RingeriksAvisa

Skoleansatt fant håndgranat på skolens område

01-09-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En ansatt på Brånås barneskole i Lillestrøm fant mandag en håndgranat inne på skolens område. Granaten viste seg å være ekte, men tom og dermed helt ufarlig.

Les mer i RingeriksAvisa

Flere hundre barn flyttet fra Norge etter at familien har hatt kontakt barnevern…

01-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Flere hundre barn flyttet fra Norge etter at familien har hatt kontakt barnevernet

De siste tre årene har mer enn 828 barn flyttet fra Norge mens familien deres ble undersøkt av barnevernet.

Les mer i RingeriksAvisa