onsdag, 29 januar 2025 07:57

Økt omsetning for Europris

Skrevet av
Europris økte omsetningen til 4,38 milliarder kroner i fjerde kvartal i fjor. Det bidro til at resultatet steg til 569 millioner kroner før skatt Europris økte omsetningen til 4,38 milliarder kroner i fjerde kvartal i fjor. Det bidro til at resultatet steg til 569 millioner kroner før skatt Foto: Terje Bendiksby / NTB

Europris økte omsetningen til 4,38 milliarder kroner i fjerde kvartal i fjor. Det bidro til at resultatet steg til 569 millioner kroner før skatt

I samme kvartal i 2023 tjente selskapet 3,1 milliarder kroner, og fikk et resultat på 541 millioner kroner.

I en børsmelding skriver selskapet at de gjorde det godt i forbindelse med kampanjer under Black Week og i julesalget. Europris-sjef Espen Eldal er fornøyd.

– Ved å forutse kundenes behov, sikre forsyning til rett tid og optimalisere kampanjer, lyktes vi med å fange opp skiftet i handlemønstre til tidligere sesongkjøp. Salgsveksten overgikk markedet, og vi forbedret også bruttomarginen, sier han i børsmeldingen.

Styret foreslår å øke utbyttet til aksjonærene fra 3,25 kroner per aksje til 3,5 kroner per aksje. Det utgjør 573 millioner, skriver E24.

Andre saker å lese

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

15-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Endelig: Lottotrekningen forsvinner fra NRK

Lotto-trekningen forsvinner fra NRK, 40 år etter første sending.

Les mer i RingeriksAvisa

Alvorlig møteulykke på Rv 7 i Ringerike – én kritisk skadet

15-01-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En alvorlig trafikkulykke førte onsdag kveld til full stenging av Soknedalsveien/Rv 7 i Ringerike. To personbiler var involvert i det politiet beskriver som en møteulykke.

Les mer i RingeriksAvisa

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk krimina…

15-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Stoltenberg vil fjerne tusenlappen: – Et tiltak for å bekjempe økonomisk kriminalitet

Finansminister Jens Stoltenberg (Ap) vil fjerne tusenlappen for å strupe kriminelles mulighet til å bruke kontanter.

Les mer i RingeriksAvisa

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa