søndag, 02 februar 2025 11:04

Sjokkangrep i Skogfaret: Våknet av inntrenger som knuste verandadør

Skrevet av

Hønefoss: En rolig kveld i Skogfaret ble brått forvandlet til et mareritt da en ukjent mann natt til lørdag gikk til angrep på en bolig. Ved 23.20-tiden ble et ektepar vekket av et voldsomt brak da en felg med dekk ble kastet gjennom verandadøren deres.

– Vi lå og sov da vi plutselig skvatt til. Noen kastet en felg rett inn gjennom glassruta på verandadøren, bare én meter fra sengen vår. Det var et sjokk, forteller beboeren.

Etter det beboerne beskriver som en kaotisk situasjon, fortsatte gjerningspersonen å kaste gjenstander mot huset, blant annet en kontorstol som sto på verandaen. Samtidig hamret han på døren i et tilsynelatende desperat forsøk på å komme seg inn.

Politiet rykket ut med flere patruljer

Beboeren ringte umiddelbart politiet, som var på stedet etter 10-15 minutter. Mens innringeren hadde politiet på øret, gikk han ut for å se nærmere på personen.

– Han satt på en benk på verandaen vår og stirret ut i løse luften. Han svarte ikke da jeg snakket til ham, sier beboeren.

Kort tid senere ankom seks politibetjenter i tre biler og pågrep mannen. Politiet opplyste at han hadde en promille på over to. Hva som utløste den voldsomme oppførselen er foreløpig ukjent.

Sjokkert etter opplevelsen

Hendelsen har satt sine spor hos ekteparet, som forteller at det var vanskelig å få sove etterpå.

– Vi var i sjokk, og hundene våre var helt stresset. De pleier å bjeffe når noen kommer, men denne gangen var de bare livredde, sier beboeren.

Selv om vedkommende har erfaring fra arbeid i kommunen med utfordrende personer, innrømmer han at dette var en skremmende opplevelse.

– Man tror man har sett mye, men dette var ekstremt. Det er mye rart man skal oppleve, sier han.

Politiet etterforsker saken videre og har foreløpig ikke kommet med ytterligere opplysninger om den pågrepne mannen.

Andre saker å lese

Mann pågrepet med machete på Karl Johan

24-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En 28 år gammel mann bosatt i Asker ble natt til lørdag pågrepet på Karl Johans gate i Oslo etter å ha opptrådt aggressivt og vært i besittelse av en...

Les mer i RingeriksAvisa

Velkommen til bursdagskonsert!

23-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Velkommen til bursdagskonsert!

Ikke bare går han av med pensjon og takker for seg som kantor i Ringerike prosti – han inviterer også raust til sin egen 70-års bursdagskonsert.

Les mer i RingeriksAvisa

Mann fraranet bilen sin i Mjøndalen av to gjerningsmenn

23-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

En mann ble torsdag kveld utsatt for vold og fraranet bilen sin i Mjøndalen av to personer. Politiet leter etter ranerne med store ressurser.

Les mer i RingeriksAvisa

Siktet for to promillekjøringer

23-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Siktet for to promillekjøringer

Politiet bekrefter at tidligere statsråd Sandra Borch (Sp) er siktet for to tilfeller av promillekjøring i oktober i fjor.

Les mer i RingeriksAvisa