mandag, 17 mars 2025 21:47

Trafikkulykke på Veme – førerkort beslaglagt etter vinglete kjøring

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En trafikkulykke mellom en personbil og en lastebil førte til full stans i trafikken på Rv 7 ved Veme mandag ettermiddag. Tre personer fra personbilen ble sendt til sykehus og legevakt for undersøkelser, og politiet har beslaglagt førerkortet til føreren av bilen.

Ulykken skjedde klokken 16:34 i en 60-sone like ved bensinstasjonen på Veme. Ifølge politiet var en kvinne i 50-årene fører av personbilen. Hun skal ha kjørt vinglete i forkant av sammenstøtet og delvis kommet over i motgående kjørefelt, hvor bilen traff lastebilen i front på venstre side.

Skadeomfanget for de involverte er foreløpig ukjent, men én av de tre passasjerene i personbilen ble fraktet til akuttmottak, mens de to andre ble sendt til legevakt for nærmere undersøkelser. Sjåføren av lastebilen kom uskadet fra hendelsen.

Trafikale utfordringer
Ulykken førte til full stans i trafikken i begge retninger. Politiet forsøkte å dirigere personbiler via gangveien på stedet, mens tunge kjøretøy måtte vente til veien kunne åpnes igjen. Bilberging ble tilkalt for å fjerne kjøretøyene, og klokken 18:16 var veien ryddet og åpen for normal ferdsel.

Politiet har opprettet sak på forholdet.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Trump: – Mulig Putin ikke ønsker seg noen avtale om Ukraina

Donald Trump er ikke sikker på om Vladimir Putin ønsker seg noen fredsavtale med Ukraina, men håper den russiske presidenten vil oppføre seg pent.

Les mer i RingeriksAvisa

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

19-08-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Unge er minst positive til norsk EU-medlemskap

Kun én av fire under 30 år ville stemt ja til norsk EU-medlemskap, viser en fersk spørreundersøkelse.

Les mer i RingeriksAvisa

Død person funnet i Glomma – kan være savnede Jerry Lemmetty

19-08-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

KONGSVINGER: Politiet bekrefter at det tirsdag ble gjort funn av en død person i Glomma ved Brandval bru i Kongsvinger kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Stortingsvalget: Spillpolitikken kan bli en nøkkelsak - også for Ringerike

18-08-2025 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Stortingsvalget: Spillpolitikken kan bli en nøkkelsak - også for Ringerike

Spørsmålet om Norge skal holde fast ved enerettsmodellen eller åpne for lisensordning i pengespill er i ferd med å bli en av de store politiske stridssakene inn mot høstens valg...

Les mer i RingeriksAvisa