fredag, 02 mai 2025 08:57

13-åring kritisk skadet etter batterieksplosjon i hytte på Vinstra

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En 13-åring er kritisk skadet etter at et batteri eksploderte i en hytte ved Feforvatnet i Nord-Fron i Gudbrandsdalen sent torsdag kveld. To voksne er også alvorlig skadet.

Nødetatene ble varslet klokken 23.45 torsdag kveld. En batteripakke skal ha tatt fyr i hytta, noe som førte til en kraftig brann.

– To voksne og ett barn er skadet. Barnet på 13 år er kritisk skadet, opplyser operasjonsleder Vidar Flokenes i Innlandet politidistrikt.

Han sier politiet ikke har endelig konkludert med at eksplosjonen og den påfølgende brannen skyldes batteriet, men alt tyder på det.

Alle tre er fraktet til sykehuset på Lillehammer – to med luftambulanse og én med vanlig ambulanse. Fredag morgen opplyser politiet at alle tre har alvorlige brannskader, men at situasjonen er mest alvorlig for barnet.

– De forsøkte å slokke brannen selv, men lyktes ikke, sier Flokenes.

Brannen ble slukket rundt klokken 00.45. Hytta står fortsatt, men har omfattende skader. Åstedet er avsperret, og politiets krimteknikere skal undersøke stedet nærmere i dagslys.

En hund som var i hytta fikk også brannskader i eksplosjonen.

NTB

Andre saker å lese

Nå fjernes Trump-navnet fra Kennedy Center

13-06-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Nå fjernes Trump-navnet fra Kennedy Center

Arbeidet er i gang med å fjerne Trump-navnet fra det ikoniske kulturhuset Kennedy Center i Washington.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - storsalg på over 22 millioner

13-06-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - storsalg på over 22 millioner

Den siste uka har det vært flere betydelige eiendomstransaksjoner i Ringerike. Størst av alle er salget av Knestanggata 7 til nær 23 millioner kroner. Også næringseiendom og nyoppførte boliger på...

Les mer i RingeriksAvisa

Gamle Ullerål skole er lagt ut for salg

13-06-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Gamle Ullerål skole er lagt ut for salg

Et stykke skolehistorie på Ullerål kan nå få nye eiere. Ringerike kommune selger den gamle skoleeiendommen i Sagaveien 32.

Les mer i RingeriksAvisa

Eldrekraften: SSB venter flere eldre enn unge innen 2032

12-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eldrekraften: SSB venter flere eldre enn unge innen 2032

Eldre vil prege Norge fremover. I 2032 er det flere eldre enn unge i Norge, og etter 2046 er det bare innvandring som holder befolkningsveksten i gang, ifølge SSB.

Les mer i RingeriksAvisa