onsdag, 10 september 2025 11:18

Finanstilsynet gir millionbot til Deloitte for alvorlige feil og mangler

Skrevet av
Deloitte får en saftig bot for brudd på revisorloven. Deloitte får en saftig bot for brudd på revisorloven. Foto: Ørn E. Borgen / NTB

Ifølge Finanstilsynet har ikke revisjonsarbeidet i Deloitte, som er ett av Norges ledende revisjonsselskaper, vært godt nok.

– Tilsynet har påvist svikt og mangler for ulike revisjonsoppdrag og på ulike nivåer i revisjonsforetaket. Enkelte av manglene er også gjentakende fra tidligere tilsyn, heter det i Finanstilsynets tilsynsrapport.

Overtredelsene avdekket i tilsynet gjennomført i november i fjor gjør at Deloitte ilegges et overtredelsesgebyr på 4 millioner kroner.

– Vi tar Finanstilsynets kritikk i tilsynsrapporten til etterretning, og vi har iverksatt målrettede tiltak for å utbedre de påpekte forhold. Vi arbeider kontinuerlig med å sikre høy kvalitet i våre tjenester, skriver Deloittes kommunikasjonsavdeling til Dagens Næringsliv på vegne av Vidar Nilsen, leder for Deloitte Norges risiko- og omdømmeavdeling

Andre saker å lese

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

21-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Stram sikkerhet og dagspass-ordning i Høiby-rettssaken

Vakthold, køsystem og trussel om bøter: Oslo tingrett tar grep når hundrevis av journalister og publikummere skal følge straffesaken mot Marius Borg Høiby.

Les mer i RingeriksAvisa

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?…

20-01-2026 Nyheter NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Varsler uvanlig høye bøter: Legges det opp til særbehandling i Høiby-rettssaken?

Rettssaken mot Marius Borg Høiby vil bli gjenstand for et massivt medietrykk. Påtalemyndigheten varsler kraftige reaksjoner mot medier som bryter reglene.

Les mer i RingeriksAvisa

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

20-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Tross rentekutt har det blitt vanskeligere for sykepleiere å bli boligeier

Verken lønnsvekst eller lavere rente var nok til å bedre sykepleiernes mulighet til å bli boligeier i fjor. Faktisk ble det vanskeligere.

Les mer i RingeriksAvisa

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

20-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Posten vil ha post i kassa én dag i uken – og eget tilbud for eldre

Regjeringen vil ha post i postkassen kun én dag i uken. Det får støtte hos Posten, som i tillegg foreslår en egen personlig brevlevering hos eldre over 75 år.

Les mer i RingeriksAvisa