fredag, 17 oktober 2025 08:20

Nytt selskap i Hole: ELTRODE DEVELOPMENT AS skal drive med elektroprodukter

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Krokkleiva, 17. oktober 2025 — Et nytt aksjeselskap har blitt registrert i Brønnøysundregisteret med base i Hole kommune.

Selskapet, som går under navnet ELTRODE DEVELOPMENT AS, har organisasjonsnummer 936 302 610 og er lokalisert til Lyseveien 15 i Krokkleiva.

Ifølge vedtektene, som ble vedtatt 9. september 2025, har selskapet som formål å drive med kjøp og salg av elektroprodukter. Grunnkapitalen er satt til 200.000 kroner.

Styret består av tre medlemmer, alle valgt som representanter for A-aksjonærene. Edgar Hanssen, bosatt i Klokkerlia 30 B i Krokkleiva, leder styret. Han støttes av Mai-Britt Thorsrud Jansen og Inge Falck Olsen.

Registreringen markerer et nytt initiativ innen elektrobransjen i regionen, og det gjenstår å se hvordan selskapet vil posisjonere seg i markedet.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

09-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Oljeprisen øker kraftig – Asia-børsene faller

Oljeprisen hoppet natt til mandag til det høyeste nivået på flere år. Hoppet dro ned børsene i Asia.

Les mer i RingeriksAvisa

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

08-03-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo

PST har kalt inn ekstra ressurser etter en eksplosjon ved USAs ambassade i Oslo natt til søndag. Ingen personer ble skadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

07-03-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ap-smell på ny måling – Frp styrker seg

Ikke siden januar i fjor har Arbeiderpartiet gjort det dårligere på Nationen og Klassekampens måling. Epstein-avsløringene trekkes fram som en mulig forklaring.

Les mer i RingeriksAvisa