onsdag, 29 oktober 2025 22:33

Basehopper utløste storalarm ved Kistefoss

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Et omfattende redningsaksjon ble onsdag kveld igangsatt ved Kistefoss på E16 i Ringerike etter meldinger om at en person skal ha hoppet fra brua og ned i vannet.

Ifølge politiet ble flere nødetater mobilisert da vitner meldte om et mulig hopp fra brua. Klokken 22.06 opplyste Sør-Øst politidistrikt at flere patruljer var på stedet og søkte etter en mulig savnet person. Redningshelikopter, luftambulanse og brannvesenets drone ble sendt for å bistå i letearbeidet.

– Politiet er ved brua på E16 Kistefoss med flere patruljer for å lete etter en person som mulig ble sett hoppe fra brua og ned i vannet, het det i den første meldingen fra politiet.

Kort tid etter fikk politiet informasjon som tydet på at det kunne dreie seg om basehopping.
– Vi har mottatt opplysninger om at aktuelt sted er et sted hvor det tidligere har foregått basehopping. Opplysninger vi har fått kan støtte dette, men vi søker også langs elva, skrev politiet klokken 22.09.

Ved politiets ankomst ble det observert lys under brua og ferske kjørespor fra bil, noe som styrket mistanken om at hendelsen kunne være et basehopp.

Klokken 22.29 opplyste politiet at alle tilgjengelige opplysninger tydet på at det faktisk dreide seg om en basehopper. Søket ble da avsluttet.
– Alle opplysninger politiet nå har fått tilsier at det har vært en basehopper. Samtlige ressurser vil nå avslutte søket. Politiet ønsker å oppnå kontakt med basehopperen, heter det i den siste oppdateringen.

Politiet jobber nå med å komme i kontakt med vedkommende for å forsikre seg om at ingen er skadet eller savnet. Saken pågår.

Sist redigert onsdag, 29 oktober 2025 22:35
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa