lørdag, 03 januar 2026 10:19

Tenåringer kjørte bil ned skibakke

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Politiet rykket natt til lørdag ut til Drangedal i Telemark etter melding om at en bil hadde kjørt seg fast i en skibakke.

– Meldingen kom inn klokken 03.32. Det ble beskrevet overfor oss at bilen hadde hoppet ned hele bakken, forteller operasjonsleder Inge Landsrød i Sørøst politidistrikt til NTB.

Da politipatruljen kom fram til stedet løp to unge menn derfra, men etter hvert klarte man å få kontakt med dem på telefon og de meldte seg frivillig på stedet.

– De to guttene i slutten av tenårene møtte opp på hytta de hadde tilhold til. Det er opprettet sak på mistanke om kjøring i ruspåvirket tilstand, sier Landsrød.

NTB

Andre saker å lese

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

13-01-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ekspertgruppe skal undersøke om Nav fungerer optimalt

Regjeringen vil nedsette en ekspertgruppe som skal undersøke om Nav fungerer optimalt og om det er godt nok rustet for fremtiden.

Les mer i RingeriksAvisa

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

12-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Jevnaker i front - 100 prosent elbilandel i nybilsalget

Jevnaker kommune har nådd en milepæl som få andre kan vise til - i 2025 var samtlige nye personbiler som ble registrert i kommunen helelektriske. Dermed plasserer Jevnaker seg i...

Les mer i RingeriksAvisa