lørdag, 18 april 2026 08:54

Mistet lappen halvannet døgn etter at han fikk den

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

En mann i slutten av tenårene mistet sitt helt ferske førerkort etter å ha blitt målt til 161 kilometer i timen i 110-sonen på E6 ved Jessheim natt til fredag.

– Han fikk førerkort den 16. april, og mistet det nå bare litt over ett døgn senere, opplyser operasjonsleder Henrik Larsen i Øst politidistrikt.

Ifølge politiet stanset ikke føreren med en gang da patruljen forsøkte å stoppe bilen, men politiet fikk kontroll på ham etter kort tid.

– Patruljen fikk ikke inntrykk av at han bevisst forsøkte å unndra seg, sier Larsen.

Politiet opplyser at føreren er en ung mann fra Lillestrøm.

NTB

Andre saker å lese

Reitan med sensasjonsseier: – Tror nesten ikke det jeg ser

11-05-2026 Sport Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Reitan med sensasjonsseier: – Tror nesten ikke det jeg ser

Kristoffer Reitan (28) gikk til topps i PGA-turneringen i North Carolina etter en fabelaktig avslutning. Han får med seg 33 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i avfallsanlegg i Fluberg

09-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Det brant kraftig i restavfall på et avfallsanlegg i Fluberg i Søndre Land i Innlandet natt til lørdag. Brannmannskaper fra Gjøvik, Vestre Toten og Søndre Land bidro i slokkearbeidet.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over seks millioner

09-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over seks millioner

Den første uken i mai har bydd på høy aktivitet i boligmarkedet i Ringerike. Ullerålsgata 54 topper oversikten med et salg på 6,5 millioner kroner, mens flere andre boliger også...

Les mer i RingeriksAvisa

Sjokkhopp på billettene til VM-finalen – sjekk den nye prisen

08-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Sjokkhopp på billettene til VM-finalen – sjekk den nye prisen

Fifa har tredoblet prisen på de beste tilgjengelige gjenværende billettene til sommerens VM-finale. Ny pris: 304.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa