mandag, 27 april 2026 08:54

Subbet inn mange millioner på en helg

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Kristoffer Reitan (i bildet) og Kristoffer Ventura har imponert i helgens PGA-turnering. Kristoffer Reitan (i bildet) og Kristoffer Ventura har imponert i helgens PGA-turnering. Foto: Matthew Hinton / AP / NTB

Golfduoen Kristoffer Reitan og Kristoffer Ventura fortsatte storspillet på siste dag av parturneringen Classic of New Orleans. Det holdt til delt 2.-plass.

Etter tre av fire runder var det norske laget sju slag bak toppen i Avondale i Louisiana. Søndag leverte nordmennene solid spill og ledet etter sin runde, men de britiske brødrene Matt og Alex Fitzpatrick knep seieren i siste slag.

Nordmennene endte 30 slag under par, mens Fitzpatrick-duoen endte på 31 under par. Andreplassen måtte Reitan og Ventura dele med amerikanske Alex Smalley og Hayden Springer.

Søndag puttet Reitan til eagle to ganger (hull 8 og 11), mens Ventura putten en eagle på hull 18. Det vil si å bruke to færre slag enn ventet.

– Det er helt tullete det som skjer. Klin kokos, utbrøt HBO Max-kommentator Henrik Bjørnstad da Reitan satte sin andre eagle fra langt hold.

Reitan og Ventura fikk i tillegg tre birdier (hull 3, 5, 7). Mot slutten begynte det å butte litt med bogey på det 13. og 15. hullet, før det kom to hull på par – før rundens tredje eagle kom på rundens siste hull.

Søndagens runde ble spilt i foursome. I det formatet slår spillerne annenhver gang på samme ball. Torsdag og lørdag ble det spilt fourball, hvor det beste resultatet teller etter at man har spilt hver sin ball.

Ventura har også tidligere kjempet om seieren i parturneringen. I 2021 spilte han med Viktor Hovland, men duoen sviktet på siste runde og så PGA-tittelen glippe.

Reitan spiller sin første sesong på toppnivået i amerikansk golf etter fjorårets opprykk fra europatouren.

 

Annenplassen i Zurich Classic of New Orleans ga 1 121 000 dollar per lag, altså 560 500 dollar per spiller. Det er dette beløpet som går til toerne i turneringen fra helgen.

Turneringen hadde en total pott på 9,5 millioner dollar.

NTB

Andre saker å lese

Reitan med sensasjonsseier: – Tror nesten ikke det jeg ser

11-05-2026 Sport Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Reitan med sensasjonsseier: – Tror nesten ikke det jeg ser

Kristoffer Reitan (28) gikk til topps i PGA-turneringen i North Carolina etter en fabelaktig avslutning. Han får med seg 33 millioner kroner.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i avfallsanlegg i Fluberg

09-05-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Det brant kraftig i restavfall på et avfallsanlegg i Fluberg i Søndre Land i Innlandet natt til lørdag. Brannmannskaper fra Gjøvik, Vestre Toten og Søndre Land bidro i slokkearbeidet.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over seks millioner

09-05-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - flere boligsalg over seks millioner

Den første uken i mai har bydd på høy aktivitet i boligmarkedet i Ringerike. Ullerålsgata 54 topper oversikten med et salg på 6,5 millioner kroner, mens flere andre boliger også...

Les mer i RingeriksAvisa

Sjokkhopp på billettene til VM-finalen – sjekk den nye prisen

08-05-2026 Sport NTB - avatar NTB

Sjokkhopp på billettene til VM-finalen – sjekk den nye prisen

Fifa har tredoblet prisen på de beste tilgjengelige gjenværende billettene til sommerens VM-finale. Ny pris: 304.000 kroner.

Les mer i RingeriksAvisa