fredag, 24 juni 2016 07:48

Revyfornyelse?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

"Don't change a winning team", er det noe som heter. Og hvorfor skal en forandre noe på en revy hvor folk og penger triller inn like sikkert som "Amen" i kirka?

Etter folks latter å dømme, er Hønefoss-revyen morsom nok. Men det er noe merkelig med det som har blitt en tradisjon på lik linje med "Grevinnen og hovmestren". For noen er det ikke jul uten sistnevnte og for andre er det ikke sommer før de har vært på "revvyn".

Det ville ikke vært mulig å subbe inn 13-14 millioner på et direkte dårlig produkt. Og Hønefoss-revyen har gode skuespillere som får mye ut av lite. Men nå bør en kanskje fornye seg litt skikkelig på tekstsiden - ellers kan det være bedre neste år med "the best of" hvor vi får både "Korpsdama" og "Brura".

Sist redigert fredag, 24 juni 2016 07:50
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

28-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Støre om Putin-samtalen: – USA kan ikke være den eneste stemmen

Jonas Gahr Støre sier at Russlands president Vladimir Putin fikk klare meldinger fra ham og Finlands president Alexander Stubb under gårsdagens samtale.

Les mer i RingeriksAvisa

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

28-10-2026 Sport NTB - avatar NTB

TV 2 takket nei til Haaland-intervju – fikk ikke spørre om City-skandalen

Erling Braut Haaland skal ha vært tilgjengelig for et eksklusivt intervju med TV 2 under den forrige landslagssamlingen, men kanalen takket nei. Bakgrunnen var Citys økonomiske regelbrudd.

Les mer i RingeriksAvisa

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

28-10-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Falsk bankmail: Påstår at kontoen din er blokkert

En e-post som utgir seg for å være fra «Eika Bank», forsøker å lokke mottakeren til å logge inn og oppdatere personopplysninger. Meldingen har tydelige kjennetegn på nettfiske.

Les mer i RingeriksAvisa

Erkjenner straffeskyld – politiet ber om fire ukers varetekt

27-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mannen som er siktet for drapet på en kvinne i midten av 30-årene på Jevnaker i Ringerike kommune, erkjenner straffeskyld. Politiet vil tirsdag be om fire ukers varetektsfengsling.

Les mer i RingeriksAvisa