fredag, 24 juni 2016 07:48

Revyfornyelse?

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

"Don't change a winning team", er det noe som heter. Og hvorfor skal en forandre noe på en revy hvor folk og penger triller inn like sikkert som "Amen" i kirka?

Etter folks latter å dømme, er Hønefoss-revyen morsom nok. Men det er noe merkelig med det som har blitt en tradisjon på lik linje med "Grevinnen og hovmestren". For noen er det ikke jul uten sistnevnte og for andre er det ikke sommer før de har vært på "revvyn".

Det ville ikke vært mulig å subbe inn 13-14 millioner på et direkte dårlig produkt. Og Hønefoss-revyen har gode skuespillere som får mye ut av lite. Men nå bør en kanskje fornye seg litt skikkelig på tekstsiden - ellers kan det være bedre neste år med "the best of" hvor vi får både "Korpsdama" og "Brura".

Sist redigert fredag, 24 juni 2016 07:50
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

23-04-2026 Politikk NTB - avatar NTB

AP vil spare: Legene for snille med sykemeldinger

Arbeidsminister Kjersti Stenseng (Ap) og helseminister Jan Christian Vestre (Ap) mener det har blitt for enkelt å få en sykemelding.

Les mer i RingeriksAvisa

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

23-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Så mye er det å spare på å arrangere dugnad

Vårdugnaden er i gang i borettslag og sameier over hele landet. Selv noen få timers innsats fra hver beboer kan utgjøre store summer.

Les mer i RingeriksAvisa

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

23-04-2026 RingeriksAvisas bilmagasin NTB - avatar NTB

Xpeng vil starte masseproduksjon av «flygende biler» i 2027

Den kinesiske bilprodusenten Xpeng forventer å starte masseproduksjon av «flygende biler» neste år.

Les mer i RingeriksAvisa

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

22-04-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Konteinerskip beskutt av iransk fartøy nordøst for Oman

Et skip fra den iranske Revolusjonsgarden har skutt mot et konteinerskip nordøst for Oman. Det er store skader på broen, melder UKMTO.

Les mer i RingeriksAvisa