De fleste kjenner til at Carpe Diem betyr "Grip dagen" eller noe slikt som å bruke dagen til noe fornuftig. Men om du jobber om natten, er det riktige uttrykket "Carpe Noctem". "Grip natten" eller bruk natten til noe fornuftig.
Andre saker å lese
Kvinne i 70-årene funnet død etter leteaksjon i Hønefoss
11-02-2026 Blålys brann politi ulykker
Frank Tverran
Mange beboere på Nordsiden i Hønefoss ble natt til onsdag vekket av lavtflygende helikopter i forbindelse med en leteaksjon etter en savnet kvinne.
Les mer i RingeriksAvisaRekordmange velger yrkesfag

For fjerde år på rad er det flere som starter på yrkesfag enn studieforberedende. Aldri før har yrkesfag-tallene vært høyere.
Les mer i RingeriksAvisaNytt velværeselskap etablert i Tyristrand
10-02-2026 Blålys brann politi ulykker
Frank Tverran
Et nytt selskap innen velvære og livsstil er registrert i Foretaksregisteret. Englegård House of Wellness AS har forretningsadresse i Tyristrandgata 3 i Hønefoss, Ringerike kommune.
Les mer i RingeriksAvisaVerdens største studentundersøkelse
09-02-2026 Nyheter
Frank Tverran

Studentenes helse- og trivselsundersøkelse (SHoT) er Norges største kartlegging av hvordan studenter faktisk har det – fysisk, psykisk, sosialt og i studiesituasjonen.
Les mer i RingeriksAvisa