søndag, 11 desember 2016 10:41

Julemirakel i Halden

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)
Arkivfoto fra onsdagens match Arkivfoto fra onsdagens match Foto: Frank Tverran

Etter å ha ligget under 2-0 midtveis i matchen, skjer det noe som Panthers-tilhengerene ikke hadde regnet med.

Da de fleste så null poeng i det fjerne, skjedde dette:

tid 31:26 M Petterson scorte (Assist Moen)
tid 31:53 M Hagen scorte (Assist Melin og Westman)
tid 32:27 J Engeseveen scorte (Assist Moen)

Dermed sto det 3-2 og det som vi velger å kalle et "julemirakel" av en opphenting var et faktum.

Dette resultatet sto seg helt til tredje periode nesten var over. Da blir vi plutselig i undertall, Comet tar ut keeper. Og bare sekunder før slutt utligner Comet til 3-3. Dermed gikk kampen til spilleforlengelse. Der var haldenserne først ute og vi måtte nøye oss med 1 poeng. Men det var ett poeng mer enn mange hadde forventet.

Panthers kan derfor starte opp etter jul med en grei annenplass på tabellen. Den 4. januar spiller vi først på Grünerløkka den 7. kommer Grüner til Schjonshallen og årets første hjemmekamp.

 

Panthers kan derfor starte opp etter jul med en grei annenplass på tabellen. Den 4. januar spiller vi først på Grünerløkka og den 7. kommer Grüner til Schjonshallen og årets første hjemmekamp.

Sist redigert søndag, 11 desember 2016 10:55
Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 7 2026

14-02-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike i uke 7 2026

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Ukrainsk gullhåp disket fra OL

12-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Ukrainsk gullhåp disket fra OL

Den ukrainske skeletonutøveren Vladyslav Heraskevytsj ble kort tid før konkurransestart disket fra OL. Det skjedde etter et personlig møte med IOC-presidenten.

Les mer i RingeriksAvisa

Espen Barth Eide beklager feil om habilitet

11-02-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Espen Barth Eide beklager feil om habilitet

Utenriksminister Espen Barth Eide beklager feil i håndteringen av egen habilitet da hans sønn før jul ble valgt ut som praktikant ved ambassaden i Paris.

Les mer i RingeriksAvisa

Datasvar flytter

11-02-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Etter å ha vært på Vesterntangen i mange år, flytter nå Datasvar fra Nansenveien 1 til Hvervenmoveien 45.

Les mer i RingeriksAvisa