mandag, 16 januar 2017 07:44

PressReader også på Scandic

Skrevet av

Fra 16. januar får alle gjester på Scandics 230 hoteller i Norden kostnadsfri og ubegrenset tilgang til det samme systemet som Ringerike bibliotek har hatt i lang tid.

Gjestene kan laste ned mer enn 5000 aviser og magasiner på sin mobil eller nettbrett via appen PressReader. Scandic blir den første hotellkjeden i Norden som tilbyr tjenesten på alle sine hoteller.

For ytterligere å forbedre gjestenes opplevelse og kunderelasjon, tilbyr Scandic nå tilgang til redaksjonelle titler fra hele verden, på mer enn 60 ulike språk, og det rett til hotellgjestens mobile enhet.

­- Vi ser i dag en stor forandring i hvordan våre gjester konsumerer media. For å møte deres nye medievaner og forventninger håper vi at denne tjenesten skal bidra til ytterligere en smidig og moderne gjesteopplevelse, som dessuten også er miljøvennlig, sier Thomas Engelhart, kommersiell direktør i Scandic Hotels.

Tjenesten blir tilgjengelig via Scandic sitt gratis, trådløse nettverk gjennom å gå inn på PressReaders nettside, eller ved å laste ned appen PressReader på telefon eller nettbrett. Scandic -gjester kan dessuten laste ned ubegrenset med aviser og magasiner for å lese hjemme eller videre på sin reise.

I tillegg til den nye digitale tjenesten, vil Scandic fortsatt tilby et utvalg av dagsferske papiraviser for gjester å lese mens de for eksempel nyter en bedre frokost.

- RessReader vokser raskt i Europa, og vårt nye partnerskap med Scandic blir en ny og spennende satsing for oss. Vi ser frem i mot å tilby hotellgjestene innehold fra noen av de mest anerkjente avisene og magasinene fra hele verden, sier Igor Smirnoff, kommersiell direktør hos PressReader.

Noen av de norske titlene tilgjengelig, i tillegg til 5000 internasjonale medier, er blant annet Aftenposten, Dagbladet, Bergens Tidende, Stavanger Aftenblad samt flere lokalaviser. PressReader jobber med å gjøre flere norske aviser og magasiner tilgjengelig den nærmeste tiden.

Andre saker å lese

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fr…

01-07-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny tiltale knyttes til Jonas-saken: – Utførte skadeverk og trusler på oppdrag fra Kristoffer Ørpen Sundt

En mann i 30-årene fra Hønefoss er tiltalt for en rekke alvorlige forhold som inkluderer trusler, forfølgelse, skadeverk og bedrageri – flere av handlingene skal være utført på oppdrag fra...

Les mer i RingeriksAvisa

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt etter Jonas-drape…

30-06-2025 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Spesialenheten starter etterforskning av Sørøst politidistrikt for håndtering av straffesaker som Jonas Aarseth Henriksen ble utsatt for, før han ble drept.

Les mer i RingeriksAvisa

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

30-06-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Innbruddsalarm ved Nidarosdomen – politiet etterforsker

TRONDHEIM: Tidlig mandag morgen rykket politiet ut til Nidarosdomen etter at en innbruddsalarm ble utløst ved Besøkssenteret til den nasjonale helligdommen.

Les mer i RingeriksAvisa

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

30-06-2025 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Ny lovhverdag fra 1. juli: Dette må du vite om sex, strøm, bolig og tannlege

Tirsdag trer en rekke nye lover og regler i kraft. Blant annet blir det billigere tannlege for flere unge og forbud mot hemmelige bud i boligmarkedet.

Les mer i RingeriksAvisa