Inntil Statsbygg og KMD er ferdig med sin utredning, hvor de vurderer ny plassering av nasjonalt minnested på Utøyakaia på fastlandet i Hole, har partene avtalt STANS i rettssaken som var berammet til 25. april, 2017.
Partene har anledning til å avtale STANS i minst 6 mnd, og inntil 2 år. Retten bringer saken i gang på begjæring fra en part.
Det er viktig å presisere at saken ikke er trukket, men midlertidig stanset inntil avklaring foreligger.
Departementet har ikke trukket Sørbråten som plassering – men statsråd Sanner har satt Sørbråten på «hold» - inntil Utøyakaia er vurdert som en alternativ ny plassering av et nasjonalt minnested.
Partene har avtalt en stans i rettsaken «naboene» vs staten i saken om plassering av et minnested på Sørbråten.
Andre saker å lese
Ringerikingene Windelyn og Lars Kristian i mål med talentutdanningen
03-07-2025 Nyheter Pressemelding

Hun har gått gradene ved sin lokale stasjon etter å ha flyttet til Norge for 12 år siden. Han har nylig rykket opp til lederstilling etter å ha jobbet på...
Les mer i RingeriksAvisaHetebølgen i Europa: Slik beskytter du deg og dine

Mens hetebølgen herjer i Sør-Europa, advarer eksperter mot at eldre og barn er sårbare for heteslag. Turoperatørene mener nordmenn på ferie takler varme godt.
Les mer i RingeriksAvisaFrp, Ap og Høyre har brukt mest på Meta-annonser
02-07-2025 Politikk Frank Tverran

De siste 90 dagene har norske partier brukt 1,9 millioner kroner på annonser hos Meta, som eier Facebook og Instagram. Frp har brukt mest.
Les mer i RingeriksAvisaHjullaster krasjet i hus i Sandefjord – mann pågrepet
02-07-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran
En mann i 60-årene er pågrepet etter at han kjørte vinglete med en hjullaster og krasjet inn i et bolighus i Sandefjord.
Les mer i RingeriksAvisa