tirsdag, 04 april 2017 08:54

Apple og Samsung selger fortsatt best

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(1 Stemme)

Apple og Samsung fortsetter å dominere smarttelefonsalget, og tallene fra første kvartal viser at nordmenn tviholder på sine favoritter.

– Bortsett fra Sonys Xperia E5, er topp 10-listen fra første kvartal fullstendig dominert av modeller fra Apple og Samsung, sier Ove-Mathias Lind, konstituert leder for privatmarkedet i Telia Norge. – Apples modeller iPhone 7 og 7 Plus, etterfulgt av Samsung Galaxy S7, er de mest solgte smarttelefonene i våre salgskanaler i januar, februar og mars.

Topp 10 første kvartal*:

1. Apple iPhone 7

2. Apple iPhone 7 Plus

3. Samsung Galaxy S7

4. Samsung Galaxy S7 Edge

5. Apple iPhone SE

6. Apple iPhone 6s

7. Sony Xperia E5

8. Samsung Galaxy A3

9. Apple iPhone 5S

10. Samsung Galaxy A5


Topp 10 for mars isolert* – forrige måneds plassering i parentes:

1. Apple iPhone 7 (1)

2. Apple iPhone 7 Plus (2)

3. Apple iPhone SE (6)

4. Samsung Galaxy S7 Edge (4)

5. Samsung Galaxy S7 (3)

6. Apple iPhone 6s (5)

7. Samsung Galaxy A3 (7)

8. Samsung Galaxy A5 (8)

9. Apple iPhone 5S (ny)

10. Sony Xperia E5 (9)

*Listen er rangert etter salgsvolum og baserer seg på salget i 63 Telia-butikker, på telia.no, gjennom kundesenteret og hos forhandlere som selger Telia.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Bakfra på brua

12-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bakfra på brua

Nødetatene måtte rykke ut ved 10.30-tiden onsdag formiddag. Det var to personbiler involvert i en påkjørsel bakfra.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

Oljefondet tjente 1 753 milliarder kroner i første halvår 2026. Det er den høyeste kroneavkastningen fondet noen gang har hatt i løpet av et halvår.

Les mer i RingeriksAvisa

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

Hole er kommunen med flest kjente helleristningsfelt i Buskerud. Alle stammer fra bronsealderen, og nå setter Buskerud fylkeskommune opp nye informasjonsskilt ved flere av kulturminnene.

Les mer i RingeriksAvisa

SpareBank 1 vil hjelpe flere unge inn i arbeidslivet

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

SpareBank 1 vil hjelpe flere unge inn i arbeidslivet

SpareBank 1-alliansen går inn som partner i regjeringens Ungdomsløft. Målet er å gi flere unge arbeidserfaring og få 30.000 flere under 30 år i jobb innen 2030.

Les mer i RingeriksAvisa