tirsdag, 06 juni 2017 15:19

Kraftfusjon

Skrevet av
Fra den nasjonale satsningen Fra den nasjonale satsningen

Fra 1. juni har en del av RingeriksKraft fusjonert med Valdres Energi.

Rent formelt har Valdres Energi Strøm AS fusjonert med Ringeriks-Kraft Strøm AS. Daglig leder i det fusjonerte strømselskapet blir Espen Tollefsen. Det juridiske navnet på det nye strømselskapet er Valdres Energi Strøm AS.

Tidligere daglig leder i Ringeriks-Kraft Strøm AS, Ståle Hjerpseth, går inn i ledergruppen i det fusjonerte selskapet og skal jobbe med markedsutvikling.

I tillegg til en relativt sammensatt strukturendring på selskapene, er det skapt to nye markedsføringsnavn. Paraplyen - som skal markedsføre strøm på det nasjonale markedet - heter Kraftriket.

Den lokale delen av dette Kraftriket heter Ringeriks Strøm. Selv om navnet ser ut som et offer for orddeling i Word, skal det altså selge strøm fra Valdres Energi Strøm AS lokalt.

Resten av konsernet Ringerikskraft AS er i denne omgangen ikke berørt av strømfusjonen.

Andre saker å lese

Bakfra på brua

12-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Bakfra på brua

Nødetatene måtte rykke ut ved 10.30-tiden onsdag formiddag. Det var to personbiler involvert i en påkjørsel bakfra.

Les mer i RingeriksAvisa

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Oljefondet satte ny rekord i første halvår

Oljefondet tjente 1 753 milliarder kroner i første halvår 2026. Det er den høyeste kroneavkastningen fondet noen gang har hatt i løpet av et halvår.

Les mer i RingeriksAvisa

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Hole har flest helleristningsfelt i Buskerud

Hole er kommunen med flest kjente helleristningsfelt i Buskerud. Alle stammer fra bronsealderen, og nå setter Buskerud fylkeskommune opp nye informasjonsskilt ved flere av kulturminnene.

Les mer i RingeriksAvisa

SpareBank 1 vil hjelpe flere unge inn i arbeidslivet

12-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

SpareBank 1 vil hjelpe flere unge inn i arbeidslivet

SpareBank 1-alliansen går inn som partner i regjeringens Ungdomsløft. Målet er å gi flere unge arbeidserfaring og få 30.000 flere under 30 år i jobb innen 2030.

Les mer i RingeriksAvisa