søndag, 09 juli 2017 21:04

10 prosents passasjervekst for Norwegian

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
10 prosents passasjervekst for Norwegian Foto: Gorm Kallestad / NTB scanpix

I juni fløy mer enn tre millioner mennesker med Norwegian. Det er ny månedsrekord og 10 prosent flere enn i juni i fjor.

Totalt 3.059.402 passasjerer reiste med Norwegian i juni. Det er langdistanse som vokser mest, der var passasjerveksten på 38 prosent.

– De siste årene har veksten vært sterkest på langdistanse, noe som gjør at vi kan lansere stadig nye ruter internasjonalt, sier konsernsjef Bjørn Kjos.

Norwegian gjennomførte 99,2 prosent av de planlagte flygningene i juni og var dermed det norske flyselskapet med færrest innstillinger, til tross for pilotmangelen siste helgen i juni. Punktligheten var på 73,8 prosent, noe som er en forbedring på 4 prosentpoeng fra samme måned i fjor.

Selv om antallet passasjerer økte i juni, sank inntektene per passasjer med 6 prosent sammenlignet med samme måned i fjor.

(©NTB)

Andre saker å lese

Skue Sparebank vil fusjonere med Romerike Sparebank – Hønefoss-kontoret skal bes…

25-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Skue Sparebank vil fusjonere med Romerike Sparebank – Hønefoss-kontoret skal bestå

Skue Sparebank, som har filial ved Søndre torv i Hønefoss, planlegger en ny sammenslåing. Denne gangen er det Romerike Sparebank som er fusjonspartner. Bankene lover å beholde både de ansatte...

Les mer i RingeriksAvisa

KI brukes i nesten alle hjem og i fem av ti bedrifter

25-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

KI brukes i nesten alle hjem og i fem av ti bedrifter

Bruken av kunstig intelligens har økt betydelig i år. Den sterkeste veksten finner man blant personer mellom 75 og 79 år, ifølge SSB-tall.

Les mer i RingeriksAvisa

Norge og Haaland med historisk seier over Danmark: – For et monster

25-09-2026 Sport NTB - avatar NTB

Norge og Haaland med historisk seier over Danmark: – For et monster

Danmark slo tilbake etter norsk drømmestart, men Erling Braut Haaland kom til unnsetning og sørget for norsk seier for første gang i en tellende kamp.

Les mer i RingeriksAvisa

Norges Bank hever styringsrenta til 4,5 prosent

24-09-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Norges Bank hever styringsrenta til 4,5 prosent

Styringsrenta heves fra 4,25 til 4,5 prosent, heter det i rentebeslutningen fra Norges Bank.

Les mer i RingeriksAvisa