lørdag, 19 august 2017 17:58

Christen Sveaas mot styreplass i Norske Skog

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Christen Sveaas mot styreplass i Norske Skog Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix

Christen Sveaas (61) kan få en plass i Norske Skogs styre etter å ha blitt den største aksjonæren i konsernet.

Sveaas’ selskap Kistefos har kjøpt seg stort opp i Norske Skog og er nå den største aksjonæren med en eierandel på 12,81 prosent, skriver Dagens Næringsliv.

Torsdag 24. august er det innkalt til ekstraordinær generalforsamling. Fredag sendte Norske Skog en børsmelding med beskjed om at valgkomiteen ønsker bedre tid til å få en dialog mellom de største aksjonærene.

Komiteen vil bruke tiden fram til generalforsamlingen til en gjennomgang av aktuelle og foreslåtte kandidater som komiteen vil presentere i sin endelige innstilling til nytt styre, heter det i børsmeldingen.

Fristen for Norske Skog for å komme til enighet med kreditorene er utsatt til 23. august, opplyste selskapet i en børsmelding fredag kveld.

– Vi er glade for at sentrale aksjeeiere er villige til å støtte selskapets aktivitet gjennom likviditetsmidler som lån, sier konsernsjef Lars Sperre i børsmeldingen.

– Kreditorene forlenger fristen ut fra et ønske om mer tid til samtaler og dokumentasjon, sier kommunikasjonsdirektør Carsten Dybevig i Norske Skog.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 37

13-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 37

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

22-åring pågrepet for drapet på Charlie Kirk

12-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

22-åring pågrepet for drapet på Charlie Kirk

22 år gamle Tyler Robinson er pågrepet for drapet på Charlie Kirk, opplyste Utah-guvernør Spencer J. Cox på en pressekonferanse fredag.

Les mer i RingeriksAvisa

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

11-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Siva investerer i ny biokarbonfabrikk ved Hønefoss

Siva - Selskapet for industrivekst - går inn som eier av bygningsmassen ved Vow Green Metals (VGM) nye storskalaanlegg for biokarbonproduksjon i Treklyngen Industripark ved Hønefoss. Anlegget blir et av...

Les mer i RingeriksAvisa

All musegift blir forbudt i Norge

11-09-2025 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Fra 2027 blir det forbudt for privatpersoner å bruke musegift i Norge.

Les mer i RingeriksAvisa