torsdag, 24 august 2017 15:56

Lokalisering av politiarrester er ikke avgjort

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Beslutning om lokalisering av alle politiarrestene i de nye 12 politidistriktene vil ikke bli fattet før det foreligger et grundig, helhetlig og et velfundert beslutningsgrunnlag.

– Jeg understreker at det foregår et utredningsarbeid i hele politi-Norge om arreststrukturene, og ingen beslutninger er tatt eller vil bli tatt før vi har fått en helhetlig oversikt, sier justis- og beredskapsminister Per-Willy Amundsen.

Ett av formålene med nærpolitireformen er at politiet skal levere en bedre og mer enhetlig tjenestekvalitet over hele landet. For at politidistriktene skal levere bedre tjenestekvalitet og utnytte kapasiteten på en best mulig måte, er det viktig å vurdere hvordan politiressursene disponeres, også ved bemanning av arrestene.

I arbeidet med arreststrukturen er det viktig å sikre en forsvarlig arrestfunksjon i henhold til nasjonale krav – et arbeid som vil pågå utover høsten. POD har ansvaret for, i nær dialog med politidistriktene, å sikre en balansert og helhetlig løsning. Endelig beslutning om lokalisering av politiarrestene vil bli tatt av lokal politimester når arbeidet er gjennomført.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

10-08-2026 Politikk NTB - avatar NTB

MDG vil skrote norgespris: – Ute av kontroll

MDG mener norgespris er blitt altfor dyr og vil skrote ordningen. I stedet foreslår partiet en fast rabatt på 1000 kroner i måneden i vinterhalvåret.

Les mer i RingeriksAvisa

Tre pålegg etter uvarslet kontroll hos Sparmax

09-08-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Tre pålegg etter uvarslet kontroll hos Sparmax

Et uvarslet kontrollbesøk hos Sparmax på Hensmoen har ført til tre pålegg fra Arbeidstilsynet. Påleggene gjelder registrering av arbeidstid, dokumentasjon på godkjent truckføreropplæring og arbeid på flere påfølgende søndager.

Les mer i RingeriksAvisa

Småfly havnet på taket på Kjeller flyplass

08-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Et småfly fikk problemer da det skulle lande på Kjeller flyplass i Akershus lørdag formiddag. Flyet ble liggende på taket. Begge de to som var om bord, er uskadet.

Les mer i RingeriksAvisa

Knallsalg av gulrøtter i sommer: – Haaland-effekt

08-08-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Salget av norske gulrøtter har gått unna sommer. Produsentene mener Erling Braut Haaland har noe av æren.

Les mer i RingeriksAvisa