tirsdag, 29 august 2017 10:07

Det største loppemarkedet

Skrevet av
Fra fjorårets loppestart Fra fjorårets loppestart Foto: Rasmus Lindberg

Hvis du bare skal på ett loppemarked i år, kan vi trygt anbefale dette. I 25 år har Vang skoles musikkorps arrangert loppemarked.

- Målet er ikke bare å være det største loppemarkedet på Ringerike, men også å slå fjorårets fantastiske omsetning, hvor overskuddet går til dyktige musikanter. I fjor nådde vi en omsetning på 311.000,- i nesten for flott og varmt vær, et tall vi skal slå i år. Vi har også som målsetning å gjennomføre distriktets mest ryddige, ordnede og miljøvennlige loppemarked, sier loppegeneral Trygve Jacobsen.

Jacobsen, som i år forsøker å fylle mangeårige loppegeneral Ole Petter Løbben sine sko, ønsker å få fram at dette er en gigantisk dugnad, som starter med planlegging tidlig på året, hvor "loppelåven" på Norderhov åpner i slutten av mai, og stenger i august når de ca 500 kvm er fylt opp.

Tor Eid, korpsets dirigent og primus motor, kan fortelle at ryddighet, orden og profesjonalitet alltid har vært loppemarkedets varemerke.

Tidligere "general" Løbben, nå en viktig bidragsyter i planleggingen, vil gjerne få trekke frem de gode parkeringsmulighetene, den lette tilgjengeligheten, stor og god plass til loppene, som et stort fortrinn, og en av årsakene til den folkefesten dette har blitt.

Det blir posesalg både lørdag og søndag. Det kan også nevnes at det  er det bankterminal med mulighet til å ta ut kontanter, og naturligvis VIPPS.
 
For å gjøre loppemarkedet mest mulig grønt og miljøvennlig, vil det som er igjen etter loppemarkedet bli sortert  i forskjellige containere og i tilhengere som korpsforeldre stiller til disposisjon. Hønefoss Sportsklubb og Fontenehuset  henter klær slik at de får inntektene av disse, og de videresender tekstilene til vanskeligstilte i andre deler av verden. Jacobsen håper også at andre frivillige organisasjoner i år, som ifjor, kommer ved stengetid søndag og samler inn til sine veldedige formål. Vinn vinn for alle!

Åpningstider er lørdag 10-16 og søndag 12-16.

Sist redigert tirsdag, 29 august 2017 16:16

Andre saker å lese

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

10-06-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Mattilsynet om jordbærsykdommen: – Bærene er trygge å spise

I mai ble soppsykdommen rød marg oppdaget i norske jordbær. Likevel har forbrukerne liten grunn til bekymring, ifølge Gartnerhallen.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

09-06-2026 Nyheter Av Trond Schieldrop - avatar Av Trond Schieldrop

Fra garasjen til industrikunder over hele landet

Det startet som en interesse og et lite verksted hjemme i garasjen. Nå leverer Øistein Røste spesialløsninger til norske industribedrifter.

Les mer i RingeriksAvisa

Mistenkt for promillekjøring uten førerkort i Åsa

08-06-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En mann i 50-årene er anmeldt etter at politiet stanset ham i Åsa sent søndag kveld.

Les mer i RingeriksAvisa

Advarsel: Pass deg for disse kredittkort-fellene 

08-06-2026 Nyheter Jan Erik Johansen - avatar Jan Erik Johansen

Advarsel: Pass deg for disse kredittkort-fellene 

Kredittkort er et praktisk betalingsmiddel, men det er flere feller å gå i som kan gjøre det dyrere enn nødvendig. Under ser du de vanligste fellene du kan gå i...

Les mer i RingeriksAvisa