søndag, 05 november 2017 19:40

Ringerike slo Narvik som forventet

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Jensen: 1-1 Jensen: 1-1 Foto: Frank Tverran

Spenningen var til å ta og føle på i Schjongshallen da startsignalet gikk for match nummer to denne helgen. Og spenningen varte helt til siste minutt.

Allerede etter tre minutter tok Narvik ledelsen, men med den farten Ringerike hadde på sitt spill, var vi ikke direkte bekymret. Ennå.

Etter nærmere 14 minutters spill, utlignet Joachim Jensen etter et solospill. Vi kunne derfor gå til pause uten at noen hadde overtaket på oss.

Narvik sjokkåpnet andre periode ved å score allerede etter 2 minutter. Ti minutter senere greide Ringerike igjen å utligne, denne gangen ved Kristoffer Melin, asssistert av Maximilian Pettersson og Kristian Kristensen.

na 2 2 melin
Melin: 2-2 (Foto: Frank Tverran)

I andre periode stoppet spillet helt opp i en situasjon hvor Ringerike hadde lagt press på slottet til Narvik. Årsaken var en narvikpatriot som blåste i en dommerfløyte. I denne situasjonen fikk Narvik snappet pucken, men heldigvis førte situasjonen ikke til noen scoring.

I tredje periode var det Ringerikes tur til å score først. Igjen kaptein Melin med assist av Pettersson og Hansson. Det sto 3-2 til hjemmelaget i ca 10 minutter før Narvik igjen utlignet til 3-3. Spillet økte i tempo og intensitet. Begge lag var nå ivrige etter å ta alle poengene. I kampens hete pådrar Narviks Santanen seg 2 minutter for en hooking. Og da er det 1 minutt og 11 sekunder igjen av matchen.

na 3 2 melin
Melin: 3-2 (Foto: Frank Tverran)

Denne utrolige flaksen lar ikke Ringerike gå fra seg. Igjen er det lagkaptein Kristoffer Melin som setter inn sitt tredje for dagen og Ringerikes fjerde. Med seg  på assist hadde han Jensen og Söderberg.
Sluttresultat: 4-3 og tre nye poeng til Ringerike Panthers.

Etter at ca en tredjedel av serien er unnagjort, har Ringerike Panthers plassert seg i toppskiktet. I helgen gjorde de en solid innsats mot tabelltopp Narvik som de vant over både lørdag og søndag.

18 poeng skal hentes inn før jul. Dette er mot Gjøvik, Furuset og Tønsberg. Det er viktig å samle flest mulig mål når vi møter bunnlaget Gjøvik, og ikke ta fullstendig hvilepause mot et "lett" lag. For ingen ting er lett i ishockey.

Også trenerteamet til Ringerike Panthers har denne helgen bevist at de holder mål. Nå gjelder det at de også fortsetter i samme sporet. Det er fortsatt mye å jobbe med. Ett av dagens baklengsmål kom rett etter en forsvarstabbe i midtleddet. Systematikken i å møte angrep er forøvrig genial, og den virker nesten hver gang.

Ringerike fyrte av 26 skudd mot Narviks 25. Fortsatt altfor mange straffeminutter; 43 til Ringerike og 33 til Narvik. Tilskuertall: 427.

na 4 3 melin
Melin: 4-3 (Foto: Frank Tverran)

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

11-04-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike - dette ble solgt i begynnelsen av april

Det har vært god aktivitet i eiendomsmarkedet i Ringerike de første dagene i april. Den høyeste registrerte overdragelsen gjelder Storgata 1, som gikk for 20 millioner kroner. Flere boliger har...

Les mer i RingeriksAvisa

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

10-04-2026 Politikk Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Nasjonal krise: Norge til VM – staten åpner ølkrana etter kl. 03.00

Det er ikke ofte regjeringen må gripe inn med ekstraordinære tiltak for å håndtere nasjonale krisetilstander. Pandemi, flom, krig – og nå: Norge i fotball-VM.

Les mer i RingeriksAvisa

Felleskjøpet i Hønefoss får søndagsåpent hagesenter

10-04-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra og med søndag 12. april åpner Felleskjøpet i Hønefoss sitt hagesenter også på søndager.

Les mer i RingeriksAvisa

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

10-04-2026 RingeriksAvisas sider for Hus & Hjem Pressemelding fra ifi.no - avatar Pressemelding fra ifi.no

Dette avgjør når du kan starte utendørsarbeidet

Våren er høysesong for vedlikeholdsarbeid ute, og mange er raske med å finne frem vaskekost og malerulle når sola titter frem. Men det er ikke alt som bør gjøres med...

Les mer i RingeriksAvisa