mandag, 20 august 2018 10:04

Hole ute av ROBEK

Skrevet av
Hole ute av ROBEK Dronefoto: Nitar AS / Frank Tverran

Buskerud fylkeskommune var fornøyd med Hole kommunes regnskap for 2017. Så nå får de igjen styre egen økonomi helt fritt.

Hole kommune ble innmeldt i ROBEK 27.01.16. Kommunens regnskap for 2017 viser inndekning av akkumulert underskudd på 30,1 mill. kr i henhold til regulert budsjett for 2017.

-Fylkesmannen har hatt en tett og god dialog med kommunen i den perioden kommunen har vært registrert i ROBEK. Kommunen har vist god økonomistyring og derved gjennomført inndekkingen av underskuddet før opprinnelig plan, heter det i et brev til Hole kommune.

Som avslutter med av Fylkesmannen har meldt Hole kommune ut av ROBEK.

Andre saker å lese

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 20

17-05-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 20

Her kommer den siste ukes omsetning av eiendommer i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa

Brann i terrenget på Jevnaker – trolig utløst av 17. mai-salutt

17-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Brannvesenet har rykket ut med flere biler til en brann i terrenget i Jevnaker på morgenen 17. mai. Brannen knyttes til et 17. mai-arrangement.

Les mer i RingeriksAvisa

Utagerende mann med kniv pågrepet i Hønefoss

17-05-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 40-årene ble sent tirsdag kveld pågrepet av politiet i Hønefoss etter å ha opptrådt truende med kniv.

Les mer i RingeriksAvisa

Starmer: – Putin må betale en pris for å unnvike fred

16-05-2025 Politikk NTB - avatar NTB

Starmer: – Putin må betale en pris for å unnvike fred

Storbritannias statsminister sier Vladimir Putins trenering av Ukraina-samtalene er uakseptabel, og at den russiske presidenten må betale for å unnvike fred.

Les mer i RingeriksAvisa