tirsdag, 21 august 2018 08:05

Løs krimgåte for politiet

Skrevet av
Politistasjonssjef Kjell Magne Tvenge Politistasjonssjef Kjell Magne Tvenge Foto: Frank Tverran

Politiets dag arrangeres over hele landet 25. august og i Hønefoss vil det bl.a. bli et familiearrangement på politistasjonen fra klokken 11 til 14.

Politiets dag gir politiet en god anledning til å få komme i enda nærmere dialog med alle som er interessert i politiets arbeid. Hold av lørdag 25. august og legg turen innom politistasjonen. Politiet spanderer kaffe og boller, lover politistasjonssjef Kjell Magne Tvenge.

Politiet vil stille med flere av sine kjøretøy; biler, båt og kunnskapsrike mannskaper som mer enn gjerne vil fortelle mer om tjenesten i politiet og utdanning ved politihøgskolen.

På denne familiedagen kan barna være med å løse en kriminalgåte. De minste kan prøvekjøre politi- tråbiler.

Sist redigert tirsdag, 21 august 2018 08:08

Andre saker å lese

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

29-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

Politiet i Oslo advarer om at svindlere ringer eldre og utgir seg for å være fra politiet eller banken. Særlig kvinner rammes.

Les mer i RingeriksAvisa

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Sommerværet fortsetter i Hønefoss

Mesteparten av Sør-Norge går strålende uker i møte. Sommervarmen holder seg, med temperaturer nærmere 25 grader hver dag.

Les mer i RingeriksAvisa

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

28-07-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Nå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

Fra 1. august slipper 16- og 17-åringer å betale for legetime, sykehusbesøk, psykolog, fysioterapeut, blå resept og pasientreiser på lik linje med barn under 16 år.

Les mer i RingeriksAvisa

Sjokkbrekk i Ringsaker kommune – tatt verdier for hundretusener

28-07-2026 Blålys brann politi ulykker NTB og Frank Tverran - avatar NTB og Frank Tverran

Politiet rykket ut etter det de omtaler som et sjokkbrekk hos Elkjøp på Rudshøgda i Ringsaker kommune. Butikken kan ha blitt frastjålet store verdier.

Les mer i RingeriksAvisa