mandag, 10 september 2018 10:23

Hønefoss og Bergen på nedbørstoppen

Hønefoss og Bergen på nedbørstoppen Arkivfoto: Frank Tverran

Siden søndag kveld har regnet høljet ned mange steder i Sør-Norge. Bergen fikk hele 41,4 millimeter nedbør på tolv timer, mens timerekorden gikk til Hønefoss.

På plassene etter Bergen på nedbørsstatistikken for de siste tolv timene kommer Nordmarka i Oslo med 39,4 millimeter, Lund i Rogaland med 36,3 millimeter, Sognefjellhytta i Oppland som fikk 35,4 millimeter og Tryvannshøgda i Oslo der det ble registrert 35 millimeter nedbør.

Siden midnatt natt til søndag fikk Hønefoss klart mest regn i løpet av én time, med 22,6 millimeter. På de neste plassene kommer Geithus i Buskerud med 15,5 millimeter, Drammen i Buskerud med 14,4 millimeter, Hamar i Hedmark med 13,9 millimeter og Hjelmeland i Rogaland der det kom 13,8 millimeter.

Selv om regnet avtar mange steder allerede mandag formiddag, ligger det an til et voldsomt regnvær ikke minst i Oslo-området tirsdag ettermiddag.

Andre saker å lese

Ukrainsk energigigant tar arrest i russiske eiendommer i Oslo – krever nær 60 mi…

21-10-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Ukrainsk energigigant tar arrest i russiske eiendommer i Oslo – krever nær 60 milliarder

Energiselskapet Naftogaz har fått rettens medhold i å ta arrest i fem russiske eiendommer i Oslo. Kravet stammer fra Russlands annektering av Krym i 2014.

Les mer i RingeriksAvisa

Hobbyfisker fant 9000 år gammel skatt i Begna

21-10-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Lav vannstand i Begna førte til et oppsiktsvekkende funn. Hobbyfiskeren Erik André oppdaget det som kan være en rundt 9000 år gammel gjenstand fra steinalderen.

Les mer i RingeriksAvisa

Forslag til tannhelsereform: Alle pasienter skal betale maks 25 prosent

19-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Forslag til tannhelsereform: Alle pasienter skal betale maks 25 prosent

Regjeringen vil på sikt gi hele befolkningen rett til nødvendig tannbehandling med offentlig støtte. Pasientene skal maksimalt betale 25 prosent av kostnadene selv – tannregulering inkludert.

Les mer i RingeriksAvisa

Roblox, Tiktok og Snapchat skal få 16-års aldersgrense

19-10-2026 Politikk NTB - avatar NTB

Roblox, Tiktok og Snapchat skal få 16-års aldersgrense

Regjeringen vil at også dataspill og meldingstjenester som kan være skadelige for barn, skal kunne få samme aldersgrense som sosiale medier.

Les mer i RingeriksAvisa