fredag, 28 september 2018 13:15

Her gjelder det å være tidlig ute

Skrevet av
Ranger denne artikkelen
(2 Stemmer)
Her gjelder det å være tidlig ute Foto: Frank Tverran

Nå har styret i Hønefoss Sparebank vedtatt forslag om etablering av eierandelskapital ved utstedelse av egenkapitalbevis gjennom en garantert emisjon.

Slike investeringer pleier som kjent å kaste betydelig mer av seg enn ordinær innskuddsrente.

Styret i Hønefoss Sparebank besluttet i møte den 28. september 2018 å foreslå for generalforsamlingen at banken etablerer eierandelskapital ved utstedelse av minimum 300 000 og maksimum 400 000 egenkapitalbevis, hvert pålydende NOK 100 og til tegningskurs 105 ("Emisjonen"). Det er etablert et garantikonsortium som sikrer fulltegning av minimumsbeløpet i Emisjonen med bruttoproveny NOK 31,5 millioner.

Emisjonen foreslås som følge av nye og strengere krav til ren kjernekapital, samt bankens ønske om å fortsatt kunne vokse innenfor sitt markedsområde.

Forslaget om utstedelse av egenkapitalbevis forventes å bli lagt frem for behandling i bankens generalforsamling den 15. oktober 2018. Gjennomføring av Emisjonen er betinget av nødvendige vedtak i generalforsamlingen og tillatelse fra Finanstilsynet til å etablere eierandelskapital.

Hønefoss Sparebank har engasjert Norne Securities AS som tilrettelegger og Advokatfirmaet Selmer AS som juridisk rådgiver i transaksjonen.

Frank Tverran

Ansvarlig redaktør og skribent

Andre saker å lese

Bil rullet rundt flere ganger – tenåring mistenkt for promillekjøring

02-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En ung mann er mistenkt for promillekjøring etter en utforkjøring i Kolkinnveien i Ringerike natt til søndag.

Les mer i RingeriksAvisa

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

01-08-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Har du en av disse 7 plantene? Da kan hagen din bli en brannfelle

Hva du planter, og hvor du planter det, kan avgjøre hvor fort en brann sprer seg. Tujahekk er på verstingliste.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

01-08-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sommermarkedet tar seg opp igjen

Etter noen rolige ferieuker øker aktiviteten igjen i eiendomsmarkedet i Ringerike. Hvalsveien 142 topper denne ukens oversikt med et salg på 5,9 millioner kroner, mens også flere andre boliger ble...

Les mer i RingeriksAvisa

Utagerende hotellgjest havnet i arresten

01-08-2026 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

En beruset og utagerende mann i 20-årene ble sent fredag kveld innbrakt til arresten etter bråk på Scandic Hønefoss i Kongens gate.

Les mer i RingeriksAvisa