En av postene som vakte oppsikt var "Skilting" med kr 500.000,- Enkelte røster i Ringerike formannskap mente det måtte være en kommafeil. Ja, det skulle kanskje være kr 5.000 som høres veldig riktig og fornuftig ut.
Hønefoss Barnehage - forøvrig landets dyreste barnehage å bygge - ber nå Ringerike kommune om penger til en del fornyelser og vedlikehold. Herunder nye skilt.
Frank Tverran
Ansvarlig redaktør og skribent
Siste fra Frank Tverran
Andre saker å lese
Svindlere utgir seg for å være politi eller bank

Politiet i Oslo advarer om at svindlere ringer eldre og utgir seg for å være fra politiet eller banken. Særlig kvinner rammes.
Les mer i RingeriksAvisaSommerværet fortsetter i Hønefoss

Mesteparten av Sør-Norge går strålende uker i møte. Sommervarmen holder seg, med temperaturer nærmere 25 grader hver dag.
Les mer i RingeriksAvisaNå slipper alle under 18 år egenandel på helsehjelp

Fra 1. august slipper 16- og 17-åringer å betale for legetime, sykehusbesøk, psykolog, fysioterapeut, blå resept og pasientreiser på lik linje med barn under 16 år.
Les mer i RingeriksAvisaSjokkbrekk i Ringsaker kommune – tatt verdier for hundretusener
28-07-2026 Blålys brann politi ulykker
NTB og Frank Tverran
Politiet rykket ut etter det de omtaler som et sjokkbrekk hos Elkjøp på Rudshøgda i Ringsaker kommune. Butikken kan ha blitt frastjålet store verdier.
Les mer i RingeriksAvisa