søndag, 30 september 2018 10:22

Mille-Marie Treschow er død

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)
Bysten av Mille-Marie Treschow foran godset hennes Bysten av Mille-Marie Treschow foran godset hennes Foto: Frank Tverran

Den 64 år gamle skogeieren og forretningskvinnen Mille-Marie Treschow gikk bort lørdag, opplyser sønnen, Michael Stang Treschow.

– Det er med stor sorg vi må meddele at vår mor, Mille-Marie Treschow, døde lørdag 29. september, 64 år gammel, etter sykdom, sier eier og styreleder i Treschow-Fritzøe, Michael Stang Treschow, i en pressemelding.

Han ber om at familien får fred i en krevende tid.

Treschow var gift med Stein Erik Hagen, også kjent som «Rimi-Hagen», fra 2004 til 2012.

Mille-Marie Treschow var en av Norges rikeste kvinner og overtok som eneeier av det tradisjonsrike Treschow-Fritzøe-konsernet i 1986. Konsernet eier og drifter blant annet selskaper innen skogdrift, eiendomsforvaltning og byggevarehandel.

– Mamma hadde et stort hjerte for Treschow-Fritzøe og alle som jobber her. Hun har hatt stor betydning for utviklingen av selskapet fra et tradisjonelt skogsdriftselskap til et moderne industrikonsern, sier sønnen.

Mille-Marie Treschow var datter av brukseier Gerhard Aage Treschow og Nanna Treschow og ble født 3. april 1954 i Larvik i Vestfold.

Andre saker å lese

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa