mandag, 24 august 2015 15:22

Overivrig politi i Oslo måtte gi tapt

Skrevet av
Ringerike tingrett Ringerike tingrett Foto: Frank Tverran

En hønefossmann som jobber i Oslo, brukte scooter for å komme seg til og fra jobben. I mars i år ble han stoppet med sommerdekk på snøføre. Men det gikk ikke slik politiet hadde tenkt.

Kjøringen fant sted på Ring 3 og like før Lørentunellen ble han stanset av en politipatrulje som hevdet han kjørte ulovlig på motorvei med scooter. Ved senere henvendelse til Biltilsynet ble dette avkreftet, og førerkortbeslaget ble opphevet. Samtidig ble han varslet om at han ville få et forelegg fordi han hadde kjørt med sommerdekk på snøføre.Boten var på kr 5.000,-

Hønefossmannen mente dette var altfor strengt, da han hadde hørt at boten pr. dekk var kr 750,-

Saken ble berammet i Ringerike tingrett den 11. august 2015. Retten kom raskt til at mannen hadde rett. I forskriftene til Vegtrafikkloven var dette ganske klart. Hønefossmannen ble derfor dømt til å betale kr 1.500 i bot.

Andre saker å lese

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

08-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Tre unge kvinner døde i Hamar-brann og én fortsatt savnet: – Dypt tragisk

Tre kvinner på 18 og 19 år er funnet omkommet etter brannen i Hamar. Ytterligere én jevnaldrende kvinne er savnet. – Dypt tragisk sak, sier politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

18-åring arrestert i Hønefoss

07-09-2025 Blålys brann politi ulykker Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Natt til søndag måtte en 18-åring en tur til Drammen og politiets arrest. Han lagde bråk og var veldig beruset. Det ble opprettet sak hos politiet.

Les mer i RingeriksAvisa

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

07-09-2025 Nyheter NTB - avatar NTB

Italiensk 15-åring gjort til helgen av paven

Titusenvis samlet seg i Vatikanet da den italienske tenåringen Carlo Acutis ble gjort til helgen av paven. Han døde av leukemi i 2006.

Les mer i RingeriksAvisa

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

06-09-2025 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Omsetning av eiendommer i Ringerike kommune i uke 36

Her er den siste ukens eiendomsoverdragelser i Ringerike kommune.

Les mer i RingeriksAvisa