tirsdag, 27 november 2018 10:03

Vik skole har de flinkeste 5.-klassingene

Skrevet av
Vik skole har de flinkeste 5.-klassingene Foto: Tine Poppe

De minst flinke i engelsk er de på Hallingby skole og jumboplassen i lesing må Hallingby dele med Bergerbakken. Sistnevnte scorer også dårligst i regning.

Høsten 2018 gjennomførte 60 000 elever på 5. trinn nasjonale prøver i lesing, regning og engelsk. Det er i snitt ingen store endringer på nasjonalt nivå i elevenes prestasjoner på 5. trinn.

Vik skole i Hole topper samtlige fag.

Ikke alle skolene har deltatt i prøvene, og noen deltok bare i enkelte fag. Av de som har deltatt i alle tre fag, ble rangeringen slik med snittpoeng for alle tre fag:

Vik 59
Helgerud 54
Toso 52
Hønefoss 48
Tyristrand 48
Vang 48
Sokna 47
Ullerål 47
Veien 47
Bergerbakken 45
Hallingby 44

For både Buskerud og hele landet, er snittpoenget 50.

Sist redigert tirsdag, 27 november 2018 14:35

Andre saker å lese

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

08-09-2026 Nyheter NTB - avatar NTB

Det danske kongeskipet og flere marinefartøy på vei inn Oslofjorden

En rekke marinefartøy skal tirsdag seile i formasjon inn til Oslo i anledning kong Haralds gravferd.

Les mer i RingeriksAvisa

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

07-09-2026 Eiendomsoverdragelser Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Eiendomsoverdragelser i Ringerike – sortert etter pris

En leilighet i Benterudstranda 5 A topper den siste oversikten over eiendomsoverdragelser i Ringerike. Den ble solgt for 9 millioner kroner. Her er samtlige overdragelser, sortert etter pris:

Les mer i RingeriksAvisa

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

07-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Trafikkomlegging i helger vil gi ekstra køer på E18 i Bærum

E18-traseen skal igjen legges om på Ramstadsletta. Det gir tre helger med innsnevringer hvor det må forventes forsinkelser og kø på E18.

Les mer i RingeriksAvisa

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

06-09-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Mari Kristoffersen vigslet til kateket i Hønefoss kirke

Søndag 6. september ble en merkedag for Mari Kristoffersen. Under en egen vigslingsgudstjeneste i Hønefoss kirke ble hun vigslet til kateket i Den norske kirke.

Les mer i RingeriksAvisa