torsdag, 27 desember 2018 11:17

Fyrverkeri for store verdier stjålet i Sandefjord

Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Fyrverkeri for store verdier er stjålet fra en konteiner i Sandefjord, varslet politiet i Vestfold sent onsdag kveld.

Tyveriet av fyrverkeri til en verdi av opptil 200.000 kroner ble oppdaget sent onsdag kveld. Det lå lagret i en konteiner i Sandefjord sentrum, men ble funnet brutt opp.

– Tyveriet er trolig skjedd mellom julaften og i dag, skriver politiet på Twitter onsdag kveld.

Ifølge TV 2 er det flere paller med varer som er tatt. Sørøst-politidistrikt opplyser til NTB torsdag morgen at det ikke er pågrepet noen i saken etter at tyveriet ble oppdaget.

Brannvesenet i Vestfold oppfordrer alle som kan ha informasjon om tyveriet, til å melde fra eller tipse politiet.

– Fyrverkeri selges kun hos forhandlere, godkjent etter søknad av det lokale brannvesenet, – ingen andre steder, skriver brannvesenet.

Også på Ormåsen i Øvre Eiker i Buskerud ble det oppdaget at tyver hadde brutt opp en konteiner med fyrverkeri i løpet av jula. Her var det stjålet varer til en verdi av om lag 30.000 kroner, melder avisa Eikernytt.

Andre saker å lese

E18 stengt i begge retninger da Tesla brant og trailer sakset i Asker

14-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

I begge retninger på E18 ved Slependen er det trafikale problemer. I retning Drammen sperrer en trailer alle kjørefelt, og i retning Oslo sto en Tesla i brann.

Les mer i RingeriksAvisa

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

14-01-2026 Nyheter Frank Tverran - avatar Frank Tverran

Fra Steinsfjorden til Dnipro – vikingtidens bånd hedrer Ukraina

Nylig ble en norsk runestein fra vikingtiden gjenreist i Ukraina – ikke bare som et diplomati-gode, men som et sterkt symbol på de langvarige historiske forbindelsene mellom Norge og Ukraina...

Les mer i RingeriksAvisa

– Få studentene tilbake på campus

13-01-2026 Politikk NTB - avatar NTB

– Få studentene tilbake på campus

Mindre nettstudier og skjerm, og mer kollokvier og diskusjon i forelesningssalen. Det er utdanningsministerens klare oppfordring til rektorer.

Les mer i RingeriksAvisa

1300 tatt for fyllekjøring

13-01-2026 Blålys brann politi ulykker NTB - avatar NTB

Utrykningspolitiet (UP) beslagla 6936 førerkort i 2025. 1332 av dem ble beslaglagt som følge av ruskjøring.

Les mer i RingeriksAvisa